POBJEDE BORUSSIJE I LEIPZIGA

NJEMAČKO PRVENSTVO 'Krama' osigurao remi za Hoffenheim protiv Fortune

lb/h

Hrvatski reprezentativac Andrej Kramarić drugo kolo u nizu upisao se među strijelce u njemačkom prvenstvu. Nakon što je prošlog vikenda zabio za Hoffenheim u porazu od Mainza (1-5), u subotu je postigao pogodak u remiju 1-1 protiv Fortune Düsseldorf.

30.11.2019. u 17:49

"Krama" se upisao među strijelce već u šestoj minuti na asistenciju Floriana Grillitscha, a bio je to njegov četvrti pogodak ove sezone. Kada se već činilo kako će Hoffenheim upisati pobjedu u 88. minuti je izjednačio Rouwen Hennings.

Borussija Dortmund je na gostovanju pobijedila Herthu s 2-1 ostvarivši prvu pobjedu u zadnja četiri susreta u svim natjecanjima.

Gosti su poveli s 2-0 nakon svega 17 minuta igre, a strijelci su bili Jadon Sancho (15) i Thorgana Hazarda (17). Hertha je smanjila u 34. minuti preko Vladimira Daride, a Borussija je u posljednjim trenucima prvog dijela ostala s igračem manje nakon što je isključen Mats Hummels, no u nastavku je uspjela sačuvati tri boda.

Gostujuću pobjedu upisao je i RB Leipzig koji je porazio Paderborn s 3-2.

Leipzig je nakon svega četiri minute vodio s 2-0 golovima Patrika Schicka (3) i Marcela Sabitzera (4), a u 26. minuti je bilo 3-0 nakon što se među strijelce upisao i Timo Werner. Međutim, 'fenjeraš' je u drugom dijelu smanjio na 2-3 golovima Strelija Mambe (62) i Klausa Gjasukle (73), ali za više od toga nije bilo snage niti koncentracije.

U derbiju kola kasnije se sastaju Bayern i Bayer Leverkusen.

Na ljestvici vodi Leipzig s 27 bodova, Borussia Moenchengladbach i Schalke imaju po 25 bodova, dok je Bayern četvrti s 24 boda, ali i utakmicom manje.