ZRINJSKI IZVEO ČUDO

Nizozemci u šoku nakon poraza u Mostaru: 'Nikad nisam vidio ovakav AZ, bilo je jako tiho u svlačionici'

hk

Nogometaši Zrinjskog izveli su nevjerojatni obrat u ogledu prvog kola skupine E Konferencijske lige, pobijedili su u Mostaru nizozemski AZ Alkmaar 4:3 nakon što su gubili 0:3. Na Stadionu pod Bijelim brijegom nastala je prava euforija. Plemići su slavili, dok su se Nizozemci našli u šoku i nevjerici.

22.09.2023. u 08:11

"Nema riječi za ovo. Bilo je naravno jako tiho u svlačionici i stvarno smo uživali u toj tišini neko vrijeme. Slušali smo što se čuje na stadionu i kako protivnik slavi", rekao je Pascal Jansen, trener AZ Alkmaara za BiH medije nakon utakmice.

Senzacionalni preokret Zrinjskog: Gubili 3:0 pa došli do povijesne pobjede

Njegova momčad sjajno je otvorila novu sezonu nizozemske Eredivisie s četiri pobjede u prva četiri kola i gol-razlikom 12:2 i teško da je bilo tko mogao očekivati da će u Mostaru u drugom poluvremenu ispustiti prednost od tri pogotka.

"Tu bol morate prihvatiti i osjetiti. Nikad nisam vidio ovakav AZ u posljednjih godinu i pol dana. Nemam objašnjenje za ovo. Ovo je ispod svake razine. Svi smo odgovorni za to", podvukao je Jansen.

Sve je mirisalo na poraz

Činilo se kako će Zrinjski teško nastradati u ovom susretu. Strijelci za goste su bili Myron Van Brederode u 10., Sven Mijnans u 32. i Dani De Wit u 44. minuti, ali uz to je AZ Alkmaar imao još nekoliko izglednih prilika za pogodak.

Onda se u nastavku sve preokrenulo, a domaći igrači su kreirali čudo. Krunoslav Rendulić je početkom drugog poluvremena u igru uveo Zvonimira Kožulja koji je u 48. minuti smanjio na 1:3 nakon slobodnog udarca s više od 30 metara.

Dvadeset minuta kasnije pojavila se nada za Zrinjski jer je Josip Ćorluka smanjio na 2:3. Tu nije bio kraj domaće oluje u Mostaru, ali i sjajnih reakcija trenera Rendulića. Naime, hrvatski trener je u 70. minuti uveo Aldina Hrvanovića u igru, a ovaj je u sljedećoj minuti pogodio za 3:3.

Kožulj, džoker s klupe, bio je strijelac još jednom, u 81. minuti je postigao pogodak za 4:3 i nevjerojatan obrat u Mostaru.