PLAY OFF

NISU IMALI SREĆE Rijeka povela pa izgubila u prvoj utakmici protiv Genta

rj/h

Nogometaši Rijeke u četvrtak su u prvoj utakmici posljednjeg pretkola Europske lige u gostima kod belgijskog Genta izgubili sa 1-2, a uzvrat je u Rijeci 29. kolovoza. Dvostruki strijelac za domaćine bio je Laurent Depoitre (57, 71), a pogodak za Rijeku postigao je Tibor Halilović (40).

22.08.2019. u 22:27

Riječani su došli u Gent s jasnim ciljem, izboriti rezultat koji im daje šanse za prolazak u grupnu fazu Europske lige. Prepustili su Gentu posjed lopte, igrali su disciplinirano, pa su svi pokušaji belgijskog kluba da ugrozi vrata Rijeke u prvom poluvremenu bili jalovi.

Jedina prigodu domaćini su imali u 36. minuti i to nakon pogreške Acostyja. On je u opasnoj zoni izgubio loptu, što je omogućilo Jaremčuku da izbije sam pred gol Rijeke, ali je loše pucao.

Rijeka je povela u 40. minuti iz situacije koja nije previše obećavala. Tibor Halilović je uposlio Čolaka u kaznenom prostoru, on loptu nije uspio uštopati, ali se je ona odbila do Halilovića, koji s deset metara iskosa trese mrežu.

Na startu drugog poluvremena Gent je još više pritisnuo riječku obranu. Nakon dva neuspješna pokušaja glavom, Jonathana Davida u 46. i Deipotrea u 48. minuti, Gent je izjednačio u 57. minuti. Jaremčuk se probio po lijevoj strani kaznenog prostora i ubacio u peterac, a Laurent Depoitre neometan zabija za 1-1.

Pritisak Genta još je jednom urodio plodom u 71. minuti, a ponovno je strijelac bio Depoitre. Lustig je ubacio u 16-erac Rijeke, a Depoitre glavom pogađa za 2-1.

Zadnju prigodu na utakmici imali su domaćini u 80. minuti. Opet je ubacio Lustig, a Jaremčukov pokušaj glavom otišao je preko grede.