NE MOGU VJEROVATI

Nijemci prozvali Bebeka i srpskog suca: 'Kakva sprdačina od penala protiv nas'

aks

Prvu utakmicu osmine finala Lige prvaka između PSV-a i Borussije Dortmund, koji su odigrali su 1:1, obilježila je sudačka odluka koja je razbjesnila mnoge njemačke navijače.

21.02.2024. u 09:23

Naime, utakmicu je obilježio kazneni udarac zahvaljujući kojem su Nizozemci stigli do izjednačenja uoči uzvrata. U 56. minuti utakmice, u duelu su bili Mats Hummels i Malik Tillman, a srpski sudac Srđan Jovanović pokazao je na bijelu točku, što je izazvalo bijes u redovima njemačkog velikana.

U VAR sobi bio je hrvatski sudac Ivan Bebek, a 35-godišnji branič, koji je bio sudjelovao u spornoj situaciji nakon utakmice oglasio na platformi X, komentirajući odluku srpskog suca i hrvatskog suca. Spornu situaciju možete pogledati ovdje.

"Čekali ste, dobit ćete. Kakva sprdačina od penala protiv nas. Ponovno! Ne mogu vjerovati da danas uz VAR se mogu donositi sudačke odluke kao što je ova, ili one protiv PSG-a i Chelseaja", napisao je Hummels.

'Kakva sprdačina'

Domaćin je bolje ušao u susret, a prvu zanimljivu situaciju vidjeli smo u 16. minuti kada je Malik Tillman ucao, ali preko gola. Sredinom prvog dijela Borussija se probudila i praktički iz prve prave prilike njemački sastav je poveo u 24. minuti.

Marcel Sabitzer je uposlio Donyella Malena koji je primio loptu u šesnastercu i malo iskosa pucao po golu. Lopta je pogodila Sergina Desta i malo promijenila smjer završivši ispod grede Waltera Beniteza.

PSV izjednačio u 56. minuti

Nizozemski napadač nije slavio pogodak jer je u Borussiju došao upravo iz PSV-a čiji je dres nosio tri sezone. Domaćin je mogao izjednačiti u 37. minuti, Johan Bakayoko je bio u izglednoj situaciji, ali je loše pucao. PSV je ipak izjednačio u 56. minuti golom Luuka de Jonga iz kaznenog udarca kojeg je skrivio Hummels oborivši Tillmana.

Inter bolji od Atletica: Bez pobjednika u Eindhovenu

Gosti su u 72. minuti mogli do nove prednosti, no Walter Benitez je obranio udarac Mariusa Wolfa. Devet minuta kasnije opasno je na drugoj strani zaprijetio i Dest, ali je Borussijin vratar bio spreman i do kraja susreta više nije bilo golova.