ŠEST UTAKMICA BEZ POBJEDE

Nijemci izgubili živce: Nenad Bjelica više nije trener Union Berlina!

av

Nenad Bjelica dobio je otkad nakon što je njegova momčad Union Berlina poražena u derbiju začelja 32. kola Bundeslige na domaćem terenu od Bochuma 4:3.

06.05.2024. u 15:51

Njemački klub se na službenim stranicama zahvalio na suradnji hrvatskom strategu i njegovom stručnom stožeru.

"Hvala Nenadu, Nini i Danijelu za sve što su napravili. Uspjeli su ustabiliti momčad u jako teškoj situaciji, a uvijek su dobrodošli kod nas",  napisali su iz Uniona.

Bjelica je na klupu berlinskog kluba došao u studenom prošle godine, a Union je vodio u 22 utakmice. Skupio je deset pobjeda, šest remija i 14 poraza u svim natjecanjima, a dva kola prije kraja Bundeslige je ostao blizu zone ispadanja na 15. mjestu s 30 bodova, dok je iza njih Mainz s 29 bodova.

Šest utakmica bez pobjede

Kap koja je prelila čašu Nijemaca bila je, čini se, utakmica protiv Bochuma u kojoj je već nakon 37. minuta igre Bjeličina momčad gubila rezultatom 3:0, u nastavku utakmice uspjeli su smanjiti zaostatak, da bi pogotkom Hollerbacha u 74. minuti došli na korak od potpunog preokreta, ali ne i do pozitivnog rezultata. Konačan rezultat bio je 3:4 za  goste.

Bjelica uskočio na presici poslije utakmice: Pogledajte kako prevodi Xabiju Alonsu

"Našoj momčadi ponovno dajemo svježi poticaj. Apsolutno sam uvjeren da igrači žele ostati u Bundesligi s Unionom. Želimo im dati punu podršku i oslanjamo se na trenerski tim koji poznaje naš klub iznutra", rekao je o odluci Oliver Ruhnert, direktor muškog nogometa u 1. FC Union Berlinu. Nenadu Bjelici i njegovom stožeru želimo sve najbolje i puno uspjeha na poslovnom i privatnom planu.", napisali su u priopćenju iz Uniona.