BUNDESLIGA

Ne nazire se kraj Dalićevih nevolja, Vatreni napustio igru u suzama: 'Ne izgleda dobro'

kkž/h

Hrvatski reprezentativni napadač Andrej Kramarić ponovno je bio strijelac za Hoffenheim, ali to nije bilo dovoljno da njegova momčad izbjegne poraz na gostovanju u Frankfurtu, gdje je domaći Eintracht slavio sa 3:1 u dvoboju 2. kola Bundeslige.

31.08.2024. u 18:12

Eintracht je prvo poluvrijeme završio s vodstvom 2:0 zahvaljujući golovima Huga Ekitikea (24) i Huga Larssona (33). Andrej Kramarić je u 54. minuti smanjio zaostatak Hoffenheima, ali je dvije minute poslije Omar Marmoush postavio konačnih 3:1. Kramarić je odigrao cijelu utakmicu za gostujuću momčad, a sa četiri pogotka je najbolji strijelac Bundeslige nakon nepotpuna dva kola.

Lovro Majer je bio u početnoj postavi Wolfsburga koji je na gostovanju u Kielu pobijedio Holstein sa 2:0, a hrvatski reprezentativac je zamijenjen na poluvremenu jer se tijekom susreta ozlijedio.   Maximilian Arnold (27) i Sebastian Bornauw (30) su u razmaku od tri minute s dva pogotka donijeli Wolfsburgu prvu pobjedu u novoj sezoni.

Igrala se 44. minuta pri vodstvu Wolfsburga 2:0 kad je Magnus Knudsen srušio Majera. Odmah je bilo jasno da situacija nije dobra. Majer je ležao u velikim bolovima i umjesto njega u igru je ušao Salih Ozcan. Službeni profila Wolfsburga na X-u (bivšem Twitteru) napisao je da ozljeda "ne izgleda dobro". Nakon toga su poželjeli brz oporavak ozlijeđenom Majeru koji je sjajno počeo sezonu. U prvom kolu protiv Bayerna u porazu 2:3 zabio je oba gola za Wolfsburg.

Medić odigrao 81 minutu

Hrvatski stoper Jakov Medić je odigrao 81 minutu u porazu njegovog Bochuma, koji je pred svojim navijačima izgubio sa 0:2 od Borussije Moenchengladbach. Utakmicu sa šest pogodaka odigrali su Stuttgart i Mainz, ali je dvoboj završio bez pobjednika. Pobjednika nije bilo ni u susretu Werdera i Borussije Dortmund u Bremenu, ali tamo nije bilo ni pogodaka.

Majer odigrao utakmicu života protiv moćnog Bayerna: Zbog teškog sudara morao napustiti teren

Borussia Dortmund je i s bodom privremeno izbila na čelo ljestvice, a četiri boda ima i drugoplasirani Union Berlin koji je u petak sa 1:0 svladao St. Pauli, momčad sa začelja ljestvice. Od 18.30 sati aktualni prvak Bayer u Leverkusenu dočekuje RB Leipzig u derbiju kola.