SRAZ HRVATA

NBA: Portland dobio Sunse u zadnjim sekundama, Šarić postigao 17 koševa za 31 minutu

am/h

U sinoćnjem dvoboju Phoenix Sunsa Darija Šarića i Portland Trail Blazersa Marija Hezonje bolji je bio gostujući Portland sa 111-110, a pobjedu mu je donio Damian Lillard tricom 26 sekundi prije kraja.

17.12.2019. u 09:24

Šarić je za domaću momčad odigrao solidnih 31 minutu i pritom je upisao 17 koševa (šut iz igre 6/10, trice 1/5) te sedam skokova, jednu asistenciju i jednu ukradenu loptu. Mario Hezonja je za Portland odigrao pet minuta i upisao dva koša i to s linije slobodnih bacanja te jedan skok.

Lillard je pobjedničku tricu pridodao učinku od 27 koševa, dok je najbolji pojedinac Portlanda, koji je nadoknadio zaostatak od 16 koševa, bio CJ McCollum s 30 ubačaja. Carmelo Anthony je dodao 23 koša, osam skokova i tri bloka.

Kelly Oubre Jr. je predvodio Phoenix s 24 poena, a Ricky Rubio je stigao do šestog triple-doublea u karijeri sa 10 ubačaja, 11 skokova i 14 asistencija.

Dallas Mavericks su i bez Luke Domnčiča uspjeli prekinuti pobjednički niz Milwaukee Bucksa koje su na njihovom terenu svladali sa 120-116. Bucksima nije pomogao ni Giannis Antetokounmpo koji je utakmicu završio s 48 koševa i 14 skokova. Najbolji u redovima Dallasa bili su Kristaps Porzingis i Seth Curry s po 26 koševa svaki, dok je Porzingis dodao i 12 skokova.  Dragan Bender nije ulazio u igru za Milwaukee.

Houston Rockets su sa 109-107 nadigrali San Antonio Spurse, a Russell Westbrook je zabio 25 od svojih 31 koš u prvom poluvremenu, dok je James Harden dodao 28 koševa. Houston je zaostajao 25 koševa u drugoj četvrtini i 19 koševa na poluvremenu, ali je u drugom poluvremenu stigao Spurse koje je predvodio LaMarcus Aldridge s 19 poena i 13 skokova. Luka Šamanić nije ulazio u igru za San Antonio.

Toronto Raptors su s uvjerljivih 133-113 svladali kod kuće Cleveland Cavalierse, a do pobjede ih je vodio Pascal Siakam s 33 ubačaja. Norman Powell je dodao 26 koševa za Raptorse kojima je ovo druga pobjeda u nizu. Najbolji pojedinac Cavaliersa bio je Collin Sexton s 25 koševa, a Ante Žižić nije ulazio u igru.

U preostalim utakmicama koje su sinoć igrane Oklahoma City Thunder su kod kuće sa 109-106 bili bolji od Chicago Bullsa, Washington Wizards su u gostima sa 133-119 svladali Detroit Pistons 119, a Memphis Grizzlies su na svom terenu sa 118-111 pobijedili Miami Heat.