događa se i najboljima

NBA: Indiana i Philadelphia upisali poraze, skroman učinak svih naših košarkaša

rj/h

Sinoć su u NBA igrala trojica hrvatskih reprezentativaca i dok su Indiana Pacersi i Philadelphia 76ers Bojana Bogdanovića i Darija Šarića upisali poraze, Dragan Bender i njegovi Phoenix Suns su slavili.

26.10.2017. u 09:55

Najzanimljivija je utakmica igrana u Philadelphiji gdje su domaćini poraženi od Houston Rocketsa sa 104-105, a pobjedu je gostima na zvuk sirene za kraj donio Eric Gordon tricom.

Gordon je ujedno bio i najučinkovitiji igrač gostujuće momčadi s 29 pogodaka, James Harden je dodao 27, a Clint Capela 16 uz 20 skokova.

Dario Šarić je za Sixerse odigrao 16 minuta, bez postignutog pogotka (šut 0/1) uz dva skoka, jednu asistenciju i jednu ukradenu loptu. Najbolji strijelac Philadelphije bio je J.J. Redick koji je utakmicu završio s 22 pogotka, Joel Embiid je ubacio 21, a Robert Covington 20.

Činilo se da Sixersi kontroliraju utakmicu do zadnje dvije minute. U zadnjoj četvrtini vodili su s devet razlike, a onda su Harden i Gordon pogodili svaki tricu i smanjili taj zaostatak na samo tri koša. Nakon toga suđen je prekršaj Embiidu jer je zaustavio loptu u letu prema košu, Harden pogađa jedno slobodno bacanje za Rocketse, a nakon toga Bayliess promašuje šut za Sixerse.

Poraz su upisali i Indiana Pacersi od kojih su sa 114-96 bolji bili Oklahoma City Thunder. Bojan Bogdanović je na terenu proveo 28 minuta i u tom vremenu je zabio četiri koša (šut 0/7) te upisao dva skoka, dvije asistencije i jednu ukradenu loptu.

Kod Oklahoma Cityja Russell Westbrook je stigao do svog drugog triple-doublea ove sezone, zabio je 28 koševa i tome dodao 16 asistencija i deset skokova. Carmelo Anthony je ubacio 28 koševa uz 10 skokova, a Paul George je zabio 10 koševa svojoj bivšoj momčadi.

Najbolji strijelac utakmice i Indiane bio je Victor Oladipo koji je zabio 35 koševa, dok je Darren Collison dodao 18.

Thunder je vodio 54-48 na poluvremenu, a u trećoj povećava prednost na 70-57 i tri minute prije kraja tog dijela utakmice vodi 82-66. Nakon toga ne ispušta prednost do kraja.

Pobjedu su upisali Phoenix Suns Dragana Bendera koji su pobijedili Utah Jazz s 97-88.

Bender je odigrao 21 minutu i zabio tri koša (šut 1/4) te ugrabio četiri skoka, upisao jednu asistenciju, jednu ukradenu loptu i dva bloka.

Najučinkovitiji u redovima Phoenixa bio je TJ Warren s 27 pogodaka, dok je Jazz predvodio Rodney Hood s 22 pogotka.
 Cleveland Cavaliersima nije pomogao ni triple-double LeBrona Jamesa, njih su  jučer sa 112-107 u New Yorku svladali Brooklyn Nets.

James je postigao 29 pogodaka uz 13 asistencija i 10 skokova za svoj 56. triple-double u karijeri, ali je promašio zadnja sva slobodna bacanja 7,6 sekundi prije kraja. Ante Žižić nije igrao za Cleveland.

Spencer Dinwiddie je predvodio Netse s 22 pogotka.

Los Angeles Lakers Ivice Zubca su sinoć slavili nakon produžetka sa 122-99 protiv Washington Wizardsa. Zubac nije igrao.