BOJKOT SUPERKUPA

Nastavlja se cirkus u Turskoj: Livakovićeva ekipa nakon minute igre napustila derbi

mšm/h

Nogometaši Fenerbahčea napustili su travnjak u drugoj minuti finala Suprkupa nakon što je Galatasaray poveo sa 1:0, nakon čega je sudac Volkan Bayarslan prekinuo utakmicu.

07.04.2024. u 21:15

Fener je iz prosvjeda započeo utakmicu sa U-19 ekipom, a nakon što je Mauro Icardi već u prvoj minuti doveo Galatasaray u vodstvo, igrači Fenera su napustili teren i susret je prekinut.

Vodstvo Fenerbahčea je posljednjih dana najavljivalo "akciju" nakon što je Turski nogometni savez odbio njihovu zamolbu za odgodu Superkupa kako bi se što bolje pripremili za utakmicu protiv Olympiakosa u Konferencijskoj ligi.

Nakon nemilih scena u Trabzonu gdje su domaći navijači utrčali na teren i obračunali se s gostujućim igračima, na susretu gdje je hrvatski reprezentativac Dominik Livaković dobio predmetom u glavu, koji mu je raskrvario bradu, stižu nove scene.

Livaković nije igrao

Bilo je samo upitno koji će potez Fener povući. Jedna od opcija je bila izaći na teren s devet igrača, a potom iscenirati tri crvena kartona. Budući da u momčadi mora biti najmanje sedam igrača da bi se utakmica nastavila, sudac bi morao prekinuti susret.

Međutim, na kocu su u Feneru odlučili započeti utakmicu, a nakon prvog gola povukli su igrače s terena. Finale će sasvim sigurno biti registrirano rezultatom 3:0 za Galatasaray, a Fenerbahčeu prijeti i dodatna kazna.

Livaković nakon huliganskog napada donio tešku odluku: 'Ovo je previše za mene...'

Hrvatski golman Dominik Livaković nije bio u kadru za ovaj susret, a u Fenerbahčeu su nezadovoljni premalim kaznama Trabzonsporu za divljanja svojih navijača s tim da su tražili i neki drugi termin za odigravanje utakmice te strane suce.