DRUGI PORAZ SEZONE

Nantes srušio PSG! Nije pomoglo ni to što su zajedno zaigrali Messi, Neymar i Mbappe

bkk/h

Vodeći sastav francuskog nogometnog prvenstva PSG poražen je na gostovanju kod Nantesa s 1:3 u susretu 25. kola Le Championnata.

19.02.2022. u 23:22

Prva je to pobjeda Nantesa protiv moćnih Parižana u posljednjih šest susreta.

PSG je prvi put od studenog započeo susret s ubojitim trojcem Messi - Neymar - Mbappe. Brazilac se oporavio od ozljede gležnja i vratio se na teren u utorak u ogledu Lige prvaka protiv Real Madrid, no tada je ušao u igru u 73. minuti. Protiv Nantesa je Mauricio Pochettino od prve minute zaigrao s triom "MNM".

Međutim, domaćin je već u četvrtoj minuti poveo golom Randala Kolo Muanija. Na 2:0 je povisio Quentin Merlin u 16. minuti, a fantastično prvo poluvrijeme Nantesa zaokružio je Ludovic Blas golom iz kaznenog udarca u sudačkoj  nadoknadi nakon što je Georginio Wijnaldum igrao rukom u šesnaestercu.

PSG je već u drugoj minuti nastavka uspio smanjiti preko Neymara, a Brazilac je u 59. minuti imao priliku vratiti goste u život. Međutim, nije uspio realizirati kazneni udarac. Pucao je u donji desni kut, ali je Alban Lafont zaustavio njegov pokušaj. Bio je to Lafontov treći obranjeni jedanaesterac od posljednja četiri. Parižani su do kraja susreta imali još nekoliko prilika, no rezultat se više nije mijenjao.

Ovo je tek drugi poraz PSG-a ove sezone u prvenstvu, prvi su doživjeli kod Rennesa u listopadu prošle godine.

U prvom subotnjem susretu Lens i Lyon su remizirali 1:1.

Domaćin je poveo u 13. minuti golom Jonathana Claussa, a izjednačio je Tino Kadewere u posljednjim trenucima prvog dijela.

U nastavku susreta najbliže golu bio je Lens, no udarac Seka Fofane u 80. minuti je završio u vratnici.

PSG vodi na ljestvici s 59 bodova, Marseille ima 46 i utakmicu manje, dok je treća Nica s 42 boda i također susretom manje.

Strasbourg je četvrti s 41 bodom, a Nantes je skočio za pet pozicija i sada je peti s 38 bodova.