U GRADSKOM VRTU

NAKON VELIKE DRAME Osijek ispao protiv CSKA u ruletu jedanaesteraca

rj/h

Nogometaši Osijeka nisu se uspjeli plasirati u treće pretkolo Europske lige nakon što su pred 7.200 gledatelja na stadionu Gradski vrt izgubili od sofijskog CSKA s 3-4 nakon izvođenja jedanaesteraca.

01.08.2019. u 23:36

Utakmica je nakon 120 minuta igre završila rezultatom 1-0. Jedini gol na utakmici zabio je Ante Majstorović u 28. minuti izjednačivši rezultat iz prve utakmice.

Prilikom izvođenja jedanaesteraca kobnim su se pokazali promašaji Bočkaja i Barišića. Černiauskas je obranio udarac Bočjaku, dok je Škorić prebacio vrata. Kod gostiju jedini je bio neprecizan Geferson.

Osijek je dobro otvorio utakmicu. Diktirao je ritam igre i kontrolirao situaciju na terenu. Prvu priliku na utakmici imao je domaćin u 24. minuti. Bočkaj je ubacio s lijevog krila, a Šorša je pucao glavom sa 12 metara, međutim, lopta je prošla pokraj lijeve vratnice.

Samo tri minute kasnije Osijek je poveo. Žaper je idealno centrirao s desnog krila, a na prvoj vratnici je Majstorović s nekih osam metara poslao loptu u bliži lijevi kut Černiauskasa za 1-0. Bugarski sastav u prvom poluvremenu niti jednom nije ozbiljnije ugrozio vrata Ivice Ivušića.

I u nastavku je Osijek bio bolji. Odličnu priliku u 62. minuti je imao Pilj, ali je pucao pored gola. Pet minuta kasnije zaprijetili su i gosti, no Fabbrinijev udarac s ruba kaznenog prostora je također bio neprecizan.

U sudačkoj nadoknadi Bočkaj je imao priliku iz slobodnog udarca ugroziti bugarska vrata, ali je loše pucao.

Tijekom dodatnih pola sata najbolju priliku imali su gosti. Sowe je u 105. minuti izbio sam ispred Ivušića koji je odličnim istrčavanjem spasio svoju mrežu.

Prilikom izvođenja jedanaesteraca Lopa, Pilj i Marić su zabili, Bočkaju je vratar obranio, dok je Barišić prebacio gol. U redovima sofijskog sastava Rodrigues, Carey, Bodurov i Sowe su zabili, dok je Geferson promašio vrata.

Ovaj susret bio je i povratak Ljupka Petrovića u Gradski vrt. Srpski stručnjak je preuzeo bugarsku momčad nakon otkaza Dobromiru Mitovu početkom sezone. Prvi susret s Osijekom bio mu je premijera, a u drugom je s 2-1 pobijedio gradske suparnike Slaviju.

Petrović je najbolji strijelac u povijesti Osijeka sa 139 golova, a najveći uspjeh u karijeri ostvario je kao trener Crvene zvezde osvojivši europski naslov 1991.

U trećem pretkolu CSKA će igrati protiv ukrajinske Zorje koja je u oblje utakmice bila bolja od crnogorske Budućnosti. Ukrajinci su u prvom susretu u Podgorici slavili s 3-1, dok su u uzvratu u Zaporožju pobijedili sa 1-0, a pogodak odluk zabio je Artem Gromov u 32. minuti.

Rijeka doznala ime suparnika

Hrvatski nogometni doprvak Rijeka u 3. pretkolu Europske lige igrat će protiv škotskog prvoligaša Aberdeena.

Škotski sastav je u uzvratnom susretu na svom travnjaku pobijedio gruzijsku Čihuru s 5-0 nakon što je prvi susret završio bez pobjednika, 1-1.

Golove su zabili Sam Cosgrove (9, 20, 80), Greg Leigh (58) i Scott Wright (65).

Aberdeen je prije četiri godine izbacio Rijeku u drugom pretkolu istog natjecanja. Škoti su u prvom ogledu na Kantridi slavili s uvjerljivih 3-0, dok je u uzvratu bilo 2-2 iako je Rijeka golovima Tomasova i Kvržića vodila 2-0.

Škotska momčad ove sezone je natjecanje u Europi započela već u prvom pretkolu gdje su prošli finski Rovaniemi s dvaput po 2-1. Inače, u prošloj sezoni završili su na četvrtom mjestu prvenstvene ljestvice iza Celtica, Rangersa i Kilmarnocka.

U svojoj povijesti četiri su puta bili prvaci Škotske, zadnji put davne 1985. godine pod vodstvom legendarnog Sir Alexa Fergusona.