NJBOLJE MOGUĆE OTVARANJE

Nakon drame peteraca Barakude srušile Španjolce: Hrvatska ima junaka na golu

hk

Hrvatska vaterpolska reprezentacija otvorila je Europsko prvenstvo pobjedom protiv Španjolske sa 14:12 boljim izvođenjem peteraca, nakon što je susret završio bez pobjednika 9:9 (2:1, 2:5, 2:2, 3:1).

04.01.2024. u 21:24

Hrvatska reprezentacija je u obranu europskog zlata osvojenog prije dvije godine u Splitu, krenula je pobjedom. Odabranici izbornika Ivice Tucka dobro su otvorili utakmicu, poveli su 2:0, a dva gola razlike imali su i na startu druge dionice (3:1).

Teška utakmica

Španjolci, brončani sa zadnjeg SP-a i EP-a su do poluvremena okrenuli rezultat u vodstvo 6.4. Dva gola prednosti Španjolci su imali i uoči posljednjih osam minuta (8:6). Hrvatska je s dva gola u nizu izjednačila na 8:8, a kod 9:9 i 36 sekundi prije kraja imala je i napad za pobjedu, a u zadnjih devet sekudni i igrača više. Ali, nismo uspjeli zabiti pa je pitanje pobjednika razriješeno raspucavanjem.

Svih pet hrvatskih igrača je bilo precizno. U hrvatskim redovima najefikasniji su bili Loren Fatović i Luka Bukić sa po dva gola, dok su kod Španjolske najefikasniji bili Bernat Carne SanahujaFelipe Rocha PerroneAlvaro Ortega Granados i Marc Larumbe sa po dva gola.

Daljni tijek natjecanja

U drugom susretu iz naše skupine Crna Gora je pobijedila Francusku tek u desetoj seriji raspucavanja s pet metara sa 20:19 (2:4, 2:1, 3:2, 3:3; 10:9). Francuska je 4:27 minuta prije kraja imala dva gola prednosti (10:8), ali su Crnogorci uspjeli odvesti utakmicu do raspucavanja. U njemu su prva devetorica izvođača na obje strane bili precizni. Seriju pogodaka prekinuo je Ugo Crousillat čiji je šut obranio crnogorski vratar, a dodatni bod Crnogorcima donio je Aleksa Ukropina.

Zaplivajmo do medalje: Evo gdje gledati Barakude na europskoj smotri u Dubrovniku i Zagrebu

U drugom kolu Hrvatska će u subotu odmjeriti snage protiv Francuske, dok se u drugom susretu sastaju Crna Gora i Španjolska. Posljednje, treće kolo na rasporedu je 8. siječnja, a sastaju se Hrvatska i Crna Gora, te Španjolska i Francuska. Dvije prvoplasirane momčadi iz skupine će se izravno plasirati u četvrtfinale, dok treće i četvrto mjesto vodi u osminu finala.