ISPAO JE DOBAR POTEZ U TOM TRENUTKU

Modrić za vrijeme utakmice poručio Daliću da ne mijenja: Izbornik komentirao situaciju na presici

jg

Hrvatska nogometna reprezentacija remijem protiv Albanije malo si je zakomplicirala put prema osmini finala, no i dalje ništa nije gotovo. Za prolaz dalje nužna je pobjeda protiv Italije.

20.06.2024. u 10:53

Bile su dvije Hrvatske u utakmici protiv Albanije, ona koja je igrala u prvom i drugom poluvremenu. Nakon što je izbornik Zlatko Dalić napravio promjene, Vatreni su pomeli u drugom poluvremenu. No, gol u sudačkoj nadoknadi pokvario je veselje, kao i zakomplicirao dodatno tablicu.

Hrvatska, tako, mora pobijediti Italiju, iako su razne kalkulacije, o čemu smo ranije pisali. Međutim, treba sačekati i daljnji razvitak situacije, odnosno utakmicu Španjolske i Italije koja se igra u četvrtak od 21 sat.

Tada će situacija biti malo jasnija, ali opet nedovoljna. No, vratimo se na utakmicu protiv Albanije. Koliko je važan glas kapetana Luke Modrića pokazala je jedna situacija. Naime, tijekom drugog poluvremena, nakon gola Andreja Kramarića, Dalić je zagrijavao Martina Baturinu i Marka Pjacu. No, potez kapetana je spriječio njihov ulazak.

Luka predosjetio situaciju

Naime, dok su dvojica Vatrenih trebala ući u igru, Modrić je podignuo ruku i pogled usmjerio prema izborniku. "Šefe, ne mijenjaj", poručio mu je. Luka kao da je predosjetio gol koji se dogodio dvije minute nakon kada je u 76. minuti Klaus Gjasula zabio autogol.

Hrvatska s četiri boda može biti i prva i zadnja: Ovo su glavne kalkulacije

Njegov potez spriječio je situaciju da igra stane zbog dvije izmjene koje su trebale biti obavljene. Od dvojice Vatrenih priliku je dobio Dinamov igrač Baturina koji je imao dobru šansu za gol. Pjaca je, kao i protiv Španjolske, ostao na klupi cijelu utakmicu.

Situaciju s izmjenama prokomentirao je izbornik na konferenciji za medije. "Kad smo htjeli raditi izmjene, bilo je 0:1. Naša je ideja bila staviti Pjacu na lijevu stranu. Kad smo postigli gol, od toga smo odustali i promijenili smo ideju. Naš gol prvi i drugi gol je promijenio situaciju", kazao je.