NAKON OSAM GODINA

MODRI SLAVILI NA ŠUBIĆEVCU Dinamo u napetom dvoboju uzeo tri boda Šibeniku

bkk/h

Na prvom gostovanju na stadionu Šubićevac nakon osam godina, Dinamo je pobijedio Šibenik 2:0 u susretu devetog kola Prve HNL.

25.10.2020. u 17:21

Nakon osam godina Dinamo se vratio na Šubićevac. "Modri" su u posljednjem međusobnom susretu u travnju 2012. pobijedili Šibenik 3:0, a ovoga puta hrvatski prvak je slavio s 2:0 golovima Brune Petkovića (53-11m) i Mislava Oršića (71).

Prvu veliku priliku na utakmici imali su gosti u 16. minuti, Hajrović je nakon Ivanušecova dodavanja ostao jedan na jedan s golmanom, ali je Labrović sjajno reagirao. Četiri minute kasnije ponovo je pucao Hajrović, no ovoga puta pored gola.

U 32. minuti zaprijetio je i Šibenik. Mesa je pucao glavom, Livaković obranio, a Perić počistio loptu s gol crte. U 41. minuti opalio je Oršić, Labrović je obranio, a na odbijanac je naletio Lauritsen, ali je pucao pored gola. U posljednjim trenucima prvog dijela još jednom je pucao Ivanušec, još jednom pored gola.

Dinamo je poveo u 53. minuti golom Brune Petkovića iz kaznenog udarca. Burton je u kaznenom prostoru pucao, a lopta je pogodila Pandžu u ruku. Sudac Bebek je nakon pregleda VAR snimke pokazao na bijelu točku.

U 66. minuti Nikola Rak je imao sjajnu priliku za poravnanje, ali nije najbolje reagirao. Kazna je stigl u 71. minuti kada je Dinamo pogotkom Mislava Oršića načinio ključni korak prema pobjedi. Lovro Majer je povukao kontru te sjajno uposlio Oršića kojem nije bilo teško iz blizine poentirati za 2:0. U 88. minuti moglo je biti i 3:0, Petković je s ruba kaznenog prostora odlično pucao, ali je pogodio vratnicu.

U petak je Slaven Belupo kao gost pobijedio Varaždin s 2:1, dok su tri utakmice u ovom kolu (Hajduk - Lokomotiva, Rijeka - Gorica, Istra - Osijek) odgođene zbog korona virusa.

Na ljestvici vodi Dinamo s 22 boda, Gorica na drugom mjestu ima 16 bodova, dok je Osijek treći s 13 bodova.

Šibenik je na sedmoj poziciji sa sedam bodova, a posljednja dva mjesta drže Lokomotiva i Istra 1961 sa po pet bodova.