MASOVNI OKRŠAJ

Messi i društvo ne znaju prihvatiti poraz: Argentinac fizički nasrnuo na protivnika

hk

Argentinska nogometna reprezentacija u četvrtak je doživjela prvi poraz u kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo i to na domaćem stadionu, La Bomboneri u Buenos Airesu. Ovo im je prvi poraz od grupne faze u Katru, a nanio ga im je Urugvaj, slavivši 2:0 golovima Arauja u 41. i Darwina Nuneza u 87. minuti.

17.11.2023. u 08:26

Utakmicu su obilježili brojni sukobi i prekršaji, a najžešće je bilo oko 20. minute kada je Mathias Olivera ušao u okršaj s Rodrigom De Paulom. Počelo je uvredama i naguravanjem, a onda je u sukob ušao i Lionel Messi koji je dotrčao do Olivere, odgurnuo ga prvo desnim laktom, a potom i lijevom rukom primio za vrat.

Uslijedilo je opće naguravanje, a sudac je moraju razdvajati igrače. Do kraja utakmice podijelio je osam žutih kartona, a publika je ostala iznenađena kako nije bio ni jedan crveni karton.

Stanje na tablici

Unatoč porazu Argentina je zadržala prvo mjesto te ima 12 bodova nakon pet utakmica. Urugvaj je skočio na drugo mjesto i u pet susreta skupio 10 bodova.

Treća na tablici je Kolumbija pa slijedi ostatak društva.