TOKIO

Matija Marinić nije uspio ući u finale slaloma na divljim vodama, bio je prvi ispod crte

js/h

Hrvatski kanuist Matija Marinić nije se uspio plasirati u finale slaloma na divljim vodama na Olimpijskim igrama u Tokiju, on je u polufinalu ostvario 11. vrijeme, a u borbu za medalje će najbržih 10.

26.07.2021. u 08:16

Mariniću je plasman u finale izmaknuo za 2,12 sekundi.

Naš je kanuist u polufinalnoj utrci ostvario vrijeme od 107,94 sekunde, ali i uz jedan dodir vrata što mu je donijelo još dvije kaznene sekunde što je njegov rezultat podiglo na konačnih 109,94 sekundi, dok je zadnje mjesto koje vodi u finale zauzeo Japanac Takuya Haneda sa 107,92 sekunde.

Najbrži u polufinalu bio je Francuz Martin Thomas sa 100,65 sekundi ispred Australca Daniela Watkinsa sa 101,28 i Španjolca Andera Elosegija sa 103,15.

Slovenac Benjamin Savšek (34) osvojio je naslov olimpijskog pobjednika u kanuu na divljim vodama u disciplini slalom, on je sjajno odvezao finalnu utrku i slavio s 3,71 sekundom ispred srebrnog Čeha Lukaša Rohana, odnosno 5,45 sekundi ispred brončanog Nijemca Siderisa Tasiadisa