PSG U AKCIJI

Marquinhos nakon muke s Hrvatskom zabio gol i autogol, Neymar dobio crveni, a Mbappe nastavio po starom

js/h

Na vrlo težak način, jedanaestercem u 96. minuti, nogometaši PSG-a su pred svojim navijačima svladali Strasbourg 2:1, u utakmici 16. kola francuske Ligue 1.

29.12.2022. u 07:05

U prvih sat vremena igre u središtu pozornosti je bio Brazilac Marquinhos koji je u 14. minuti zabio gol za 1:0 PSG-a, ali je u 51. minuti pogodio vlastitu mrežu za 1:1, čime se pretposljednja momčad na ljestvici vratila u igru za veliko iznenađenje. Podsjetimo, on je i promašio zadnji jedanaesterac na utakmici Brazila i Hrvatske na Svjetskom prvenstvu.

PSG je upao u dodatne probleme kada je Neymar na brzinu, u 61. i 62. minuti, dobio dva žuta kartona i zaradio isključenje. Unatoč igraču manje PSG je bio bolji, ali je jalovo napadao. No, do pobjede je ipak stigao u sudačkoj nadoknadi. Mbappe je iznudio jedanaesterac, a kasnije ga je, u 96. minuti, sam izveo za pobjedu 2:1 svoje momčadi.

PSG je ostao na vrhu ljestvice te uz utakmicu više ima čak osam bodova prednosti u odnosu na Lens.

Lyon je u gostima svladao Brest 4:2. Na poluvremenu je bilo 3:1 za goste nakon golova Caquereta, Cherkija i Lacazettea iz jedanaesterca. Strijelac za Brest je bio Pereira Lage. U nastavku je svaka momčad postigla još po pogodak, za Brest je to učinio Mounie, a za goste Tete. Lyon je ostao osmi na ljestvici.

U četvrtak se u ovom 16. kolu još sastaju Lorient - Montpellier, Reims - Rennes, Nica - Lens i Marseille - Toulouse.