UČVRSTILI DRUGU POZICIJU U ENGLESKOM PRVENSTVU

MANCHESTER CITY Minimalnom pobjedom do tri boda

bkk/h

Nogometaši Manchester Cityja učvrstili su se na drugoj poziciji engleskog prvenstva minimalnom 1:0 (0:0) pobjedom na gostovanju kod Leicester Cityja u susretu 27. kola.

22.02.2020. u 20:39

Pogodak vrijedan tri boda postigao je Gabriel Jesus u 80. minuti na proigravanje Mahreza. Time je Brazilac ispravio Aguera kojemu je u 62. minuti vratar domaćih Schmeichel obranio kazneni udarac.

Drugi City sada ima 57 bodova, sedam više od trećeg Leicestera, ali čak 19 manje od vodećeg Liverpoola.

Ranije u subotu je Chelsea na svom Stamford Bridgeu svladao Tottenham Hotspur s 2:1 (1:0). Chelsea je poveo 2:0 golovima Girouda (15) i Marcosa Alonsa (48), da bi na konačnih 2:1 nesretnim autogolom smanjio Ruediger (89-ag) u samoj završnici dvoboja. Hrvatski reprezentativni veznjak Mateo Kovačić odigrao je čitav susret za četvrti Chelsea.

Četvrti Chelsea sada ima 44 boda, četiri više od petog Tottenhama.