SJAJNO IZDANJE DINAMA

Maestralna partija Modrih: Petković nevjerojatnim potezima srušio PAOK

Hana Krnić

Nogometaši Dinama ostvarili su značajnu pobjedu u prvom ogledu osmine finala Konferencijske lige, na maksimirskom stadionu svladali su grčki PAOK 2:0.

07.03.2024. u 22:54

Junak Dinamove pobjede bio je Bruno Petković, strijelac oba pogotka, prvog je dao u 37., a drugog u 71. minuti. Ove sezone Petković je u šest utakmica Konferencijske lige postigao sedam golova. U izjednačenom prvom poluvremenu Dinamo je stekao pogodak prednosti nakon što je Bruno Petković zatresao gostujuću mrežu u 37. minuti.

Njegov prvi udarac je obranio hrvatski vratar Dominik Kotarski, ali se lopta odbila do Petkovića koji je u drugom pokušaju bio precizan. Od početka dvoboja PAOK se silno mučio na koji način napasti Dinamo, a hrvatski sastav dodatno se očvrsnuo nakon vodstva. Cijelo drugo poluvrijeme Dinamo je bio mnogo konkretniji, a bolju je igru naplatio novim golom u 71. minuti. Lijepu je asistenciju poslao Martin Baturina, a Petković je plasirao loptu za 2:0.

Čak i nakon toga Dinamo je bio bliže trećem nego li PAOK premijernom golu, no sve je završilo s 2:0 slavljem hrvatskog sastava. Grci su stisnuli u samoj završnici, ali Dinamo je izdržao taj nalet suparnika. Uzvratna se utakmica u Solunu igra za tjedan dana, 14. ožujka s početkom u 18 sati i 45 minuta.

Tijek utakmice

90+4' - KRAJ! Dinamo je srušio PAOK! Heroj je postao Petković.

90+2' - Iz igre je izašao Baturina, a u igri je Tibor Halilović. To je zadnja promjena u redovima Dinama.

90+2' - Kiril Despodov je dobio žuti karton nakon što je oborio protivnika. Aliyar Aghayev je donio kristalno jasnu odluku.

90' - Igrat će se najmanje četiri minute sudačke nadoknade.

⇔87' - Iz igre izlazi Bruno Petković uz pljesak cijelog Maksimira, a u igru ulazi Sandro Kulenović

86' - Pokazao je glavni sudac žuti karton prema klupi Dinama. Požutjeli su Petar Sučić i Danijel Zagorac zbog pretjerano žustre reakcije.

84' - Najveća šansa za PAOK u dosadašnjem dijelu susreta. Murg je potegnuo s 10-ak metara i zamalo iznenadio Nevistića, no lopta je preletijela gredu. Grci zasad nemaju nijedan udarac u okvir gola!

81' - Iz igre u redovima Grka izlazi Živković, a u igru je ušao Stefanos Tzimas.

76' - Aliyar Aghayev je izvadio žuti karton, a dobio ga je Thomas Murg zbog ružnog starta.

72' - Jakirović mijenja. Iz igre izlazi Špikić, a na terenu je Takuro Kaneko

71' - GOL! Dinamo vodi 2:0. Pogodatk je ponovno postigao Bruno Petković. Primio je Petko savršen pas i odlično pucao nisko po sredini gola. Golman kod ovakvog šuta jednostavno ne može ništa.

69' - Dvije izmjene u redovima PAOK-a. Magomed Ozdoev izlazi, a ući će Stefan Schwab. Trener je odlučio da će igru i napustiti Giannis Konstantelias, a zamijenit će ga Thomas Murg

63' - Oboren je rekord sezone. Na Maksimiru sjedi 18.562 gledatelja.

62'- Ovo je zasluženi žuti karton. Magomed Ozdoev (PAOK) je ružno startao i Aliyar Aghayev je bez oklijevanja izvadio karton.

61' - Iz igre je izašao Brandon Thomas, a u igru je ušao Kiril Despodov

59' - Jonny je ubacio s desne strane, ali još jednom je Ristovski najviši u skoku. Pokrenulo je njegovo čišćenje kontru Dinama, u konačnici je Baturina potegnuo u blok, a onda i Špikić pored gola.

55' - Opasno je Baturina ušao u kazneni prostor na dodavanje Petkovića, ali brzo su ga zaustavili gostujući braniči.

48' - Perković je odlično očistio opasnost nakon ubaćaja PAOK-a iz slobodnog udarca.

47' - Samo minutu je na terenu, a već je požutio. Vidović kažnjen zbog spoticanja protivničkog igrača.

46' - Prva zamjena u redovima Dinama. Iz igre je izašao Hoxa, a u igru je ušao Gabrijel Vidović.

45' - Počelo je drugo poluvrijeme!

45+1' - Kraj je prvog poluvremena! Modri na odmor idu s vodstvom 1:0.

45' - Igrat će se minuta sučeve nadoknade.

37'- GOL! Bruno Petković zabija za vodstvo Dinama! Jonny je loše reagirao na upućenu mu loptu i praktički asistirao Petkoviću, kojem je Kotarski obranio prvi udarac, ali Dinamova devetka prva je i na odbijenoj lopti i trese mrežu na prazna vrata!

27' - Šansa za PAOK! Živković je najviše skočio na ubačaj Babe s lijeve strane te gađao desni kut. Srećom, samo pored vratnice.

23' - Evo prve prave prijetnje! Nakon kontre u režiji Baturine, Hoxhe i Petkovića, Sučić je zapucao s 20-ak metara i prebacio gredu. Opasno je to izgledalo, nedostajalo je tek malo preciznosti.

14' - Baba je ubacio s lijeve strane, a Mišić najviše skočio i izbacio loptu u aut.

12' - Perković je ubacio s lijeve strane, ali Baba je viši od Petkovića. U kontri PAOK-a Bernauer je presjekao relativno sporo dodavanje pred Dinamovim vratima i spriječio opasnost za Nevistića.

5' - Hoxha je odlično predriblao braniče PAOK-a, potegnuo, ali njegova lopta otišla je pored gola.

1' - Počela je utakmica! Sretno, Dinamo!

HINA/Dario Grzelj

Sastavi

Početnih 11 Dinama: Ivan Nevistić - Stefan Ristovski, Maxime Bernauer, Kevin Theophile-Catherine, Mauro Perković - Petar Sučić, Josip Mišić - Dario Špikić, Martin Baturina, Arber Hoxha - Bruno Petković

Klupa: Danijel Zagorac, Boško Šutalo, Moreno Živković, Sandro Kulenović, Tibor Halilović, Takuro Kaneko, Luka Vrbančić, Ivan Cvetko, Gabrijel Vidović

Početnih 11 PAOK-a: Dominik Kotarski - Jonny Otto, Tomasz Kedziora, Konstantinos Koulierakis, Abdul Baba - Mogomed Ozdoev, Sualiho Meite - Andrija Živković, Giannis Konstantelias, Taison, Brandon Thomas

Klupa: Dimitros Monastirilis, Christos Talichmanidis, Theocharis Tsingaras, Thomas Murg, Vierinha, Stefan Schwab, Panagiotou Panagiotou, Kiril Despodov, Marcos Antonio, Stefanos Tzimas

Modrima je ovo četvrti put u šest sezona da su prezimili u Europi, a sada imaju priliku plasirati se u četvrtfinale Konferencijske lige. Aktualni prvak Hrvatske prije dva tjedna izbacio je Real Betis iz natjecanja pred punim Maksimirom.

Modri nikad nisu slavili protiv Grka

Trener Dinama Sergej Jakirović kazao je kako ih čeka zahtjevna utakmica protiv prgavog protivnika. "Dobri su s loptom u nogama i opasni u kontranapadu. Trebamo paziti na te stvari, a kad mi imamo loptu onda moramo biti konkretni, nikako raditi neforsirane pogreške. I želimo napraviti sve da u Solun odemo s golom prednosti", kazao je na konferenciji za medije.

Dinamo do sada nikada nije slavio protiv nekog grčkog kluba, ali nije ni jedan hrvatski klub. Svi klubovi velike četvorke izgubili su čak 15, a remizirali sedam puta u 22 utakmice. Zagrepčani su se s PAOK-om susreli 2011. godine kada su ih Grci izbacili iz Europske lige.

Dinamo ima veličanstvenu priliku za poseban trofej: Evo gdje gledati Modre protiv grčkog PAOK-a

Modri su ove sezone već imali neugodan susret s Grcima. U trećem pretkolu Lige prvaka susreli su se s AEK-om koji ih je izbacio iz natjecanja. PAOK se pak već susreo s jednim hrvatskim klubom ove sezone. Ekipa iz Soluna izbacila je Hajduk iz trećeg pretkola Konfrencijske lige.