KAKAV JE TO BIO DERBI...

LUDNICA NA POLJUDU Hajduk izjednačio protiv Dinama iz kaznenog udarca!

mpi

U derbiju 13. kola Prve HNL u Splitu su nogometaši Hajduka i Dinama odigrali 2-2 (1-0), a u dramatičnoj završnici su pala čak tri gola.

21.10.2017. u 17:39

Hajduk je do 89. minute vodio s 1-0 pogotkom Ante Ercega (38) i bio na pragu velike pobjede, da bi Dinamo u dvije minute preokrenuo na 2-1 golovima Filipa Benkovića (89) i Angela Henriqueza (90+1), a triler na Poljudu okončao je u 94. minuti pogodak Ercega s bijele točke.

Bio je to odličan derbi, u kojem je Hajduk potpuno dominirao u prvom poluvremenu, a Dinamo je uzvratio na isti način u drugom dijelu.

Hajduk je nošen navijanjem odigrao odlično prvo poluvrijeme. Splićani su igrali agresivno i napadački te su stvarali skoro stalni pritisak na obranu Dinama.

U 18. minuti Toma Bašić je iz slobodnog udarca zatresao spoj vratnice i grede, a tri minute kasnije idealnu situaciju u petercu je nepreciznim udarcem upropastio Hamza. Dinamo je svoju jedinu priliku u prvom dijelu propustio u 30. minuti, kada je neopreznost Nižića i Lopeza iskoristio Soudani, no iskosa je samo pogodio vanjski dio vratnice.

U 38. minuti Hajduk je nagrađen za hrabru igru - ubačaj Hamze s desne strane sačekao je Erceg i poslao je u desni donji kut Livakovićevih vrata.

Dinamo je bolje krenuo u drugi dio, a u 53. minuti Hodžić je imao odličnu priliku, no njegov udarac s pet metara brani Stipica, da bi u 55. minuti na ubačaj Ademija zamalo zakasnio Soudani.

U 75. minuti Olmo glavom nije uspio prebaciti Stipicu u još jednom naletu Zagrepčana, koji su posve preuzeli inicijativu u drugom dijelu. U 89. minuti dogodilo se neizbježno, Dinamo je izjednačio.

Ubačaj s desne strane glavom je skrenuo Soudani, a Benković između dvojice igrača Hajduka glavom šalje neobranjivo u sami kut vrata. Samo dvije minute kasnije novi šok za domaćine nakon što se okliznuo Tudor, a Ademi uposlio Angela Henriqueza koji ne griješi.

To nije bio kraj trileru u Splitu - u 93. minuti Stojanović je srušio Almeidu u kaznenom prostoru, a Erceg ne griješi s "bijele točke". U petoj minuti sudačke nadoknade uslijedilo je međusobno naguravanje igrača koje je proteklo bez crvenog kartona.

Dinamo vodi s 31 bodom ispred Rijeke (25) i Hajduka (24). U nedjelju od 19 sati Rijeka na Rujevici dočekuje Osijek, dok u idućem kolu Dinamo na Maksimiru igra protiv Rijeke.

Tekstualni prijenos utakmice Hajduk-Dinamo možete pratiti na portalu Direktno od 19 sati.

13. kolo, HT Prva liga

Stadion Poljud, Split

HAJDUK - DINAMO

2:2

(38', 90'+4' Erceg - 11 m, 89' Benković, 91' Henriquez)

TIJEK SUSRETA:

90'+7' KRAJ DRUGOG POLUVREMENA: Hajduk – Dinamo 2:2

90'+7' Žuti kartoni za Sosu i Kožulja nakon trzavica na terenu

90'+3' Siguran je Erceg s bijele točke i pogađa za 2:2

90+3' JEDANAESTERAC ZA HAJDUK. I žuti karton za Stojanovića nakon faula na Kožulju

90+1' GOOOL. Henriquez dovodi Dinamo u vodstvo nakon asistencije Ademija. Hajduk - Dinamo 1:2

90' Igrat će se još sedam minuta sudačke nadoknade

89' GOOOL. Filip Benković zabio je glavom i izjednačio. Hajduk - Dinamo 1:1

87' Žuti kartoni za Almeidu i Doumbiu. Zaiskrilo je između njih na terenu

86' IZMJENA ZA HAJDUK: Ulazi Šehić, izlazi Bašić

84' IZMJENA ZA DINAMO: Izlazi Moro, ulazi Ćorić

81' IZMJENA ZA HAJDUK: Ulazi Almedia, izlazi Savvas

76' Prilika Dinama. Olmo je pojurio prema golu domaćina, ali Stipica to čisti u zadnji čas

72' Ademi je zaprijetio, ali odlazi to izna gola

72' Utakmica je nastavljena

67' Utakmica je prekinuta zbog bakljade i topovskih udara s tribina. Na terenu se ništa nije vidjelo od dima

65' S tribina se čuju topovski udari

64' IZMJENE ZA HAJDUK: U igru ulazi Kožulj, izlazi Ohandza

60' Žuti karton dobio je Erceg nakon prekršaja nad Ercegom

55' Prilika Dinama. Ademi je htio poslužiti Soudanija, ali Alžirac nije stigao do lopte

54' IZMJENE U DINAMU: Izlazi Hodžić, ulazi Henriquez

53' Velika prilika Dinama. Prošao je Hodžić prema golu i zapucao sa nekih pet metara ravno u Hajdukovog vratara

52' Lijepo je ostavio Erceg za Bašića, ali lopta odlazi preko Livakovićevog gola

45'  IZMJENE ZA DINAMO: Umjesto Antolića u igri je Ademi

45' POČELO JE DRUGO POLUVRIJEME: Hajduk – Dinamo 1:0

45'+1' KRAJ PRVOG POLUVREMENA: Hajduk – Dinamo 1:0

45' Igrat će se jedna minuta sudačke nadoknade

38' GOOOL. Ante Erceg zabio je za vodstvo Hajduka.   Dodao je Hamza, odbilo se od Sose i stiglo do Ercega koja pogađa u mrežu Dinama. Hajduk - Dinamo 1:0

34' Prošlo je pola sata igre, još nema pogodaka na Poljudu

30' Provukao se Soudani kroz Hajdukovu obranu, ali pogađa vanjski dio stative

27' Opalio je opet Bašić s 40 metara, ali nije to stiglo do igrača domaćih

21' Kakva prilika Hajduka. Ohandza je glavom spustio loptu za Hamzu, koji je pucao pokraj gola

18' Opalio je Bašić s nekih 20 metara iz slobodnog udarca i pogodio gredu Dinamovog gola

15' Još nije bilo ozbiljnijih prijetnji na utakmici

10' Bašić se iz daljine odlučio za udarac, ali odlazi to pored gola

5' Dinamo je zaprijetio iz kontre, ali označeno je zaleđe za Soudanija

4' Prilika Hajduka. Bašić je spustio loptu za Ercega koji šalje loptu pored vratnice

1' Erceg je oštro startao na Sigaliju i sudac je dao upozorenje

1' Počeo je derbi na Poljudu. Hajduk protiv Dinama u 13. kolu HT Prve lige

1' Sudac Pejin dao je znak za početak

1' Torcida je zapalila prve baklje i dim je obavio stadion teren pa se čekalo da se raziđe

1' Na Poljudu je više od 20.000 navijača, a susret prati i izbornik Zlatko Dalić

SASTAVI:

HAJDUK: Stipica; Tudor, Nižić, Lopez, Memolla, Savvas, Radošević, Bašić, Barry, Erceg, Ohandza

Trener: Joan Carrillo

DINAMO: Livaković; Stojanović, Sigali, Benković, Sosa, Doumbia, Antolić, Olmo, Moro, Soudani, Hodžić

Trener: Mario Cvitanović

NAJAVA UTAKMICE:

Uoči velikog derbija, Dinamo je u posljednjem kolu na Maksimiru u zadnjim sekundama izvukao remi protiv Osijeka, kada je Henriquez svladao gostujućeg vratara Malenicu. S druge strane, Hajduk je pobjedama nad Interom i Cibalijom iskoristio kikseve vodećeg dvojca, a poraz u derbiju sigurno bi im donio razočaranje.

Modri na Poljud stižu kao vodeća momčad s 30 bodova, Rijeka ima 25, a Hajduk 23. Zagrebačka momčad ima i impresivnu statistiku i jedina je u prvenstvu koja još nije doživjela poraz.

NAJAVE TRENERA:

CARRILLO: DINAMO ĆE IGRATI OPREZNO

"U ovakvoj utakmici, kao što je derbi protiv Dinama, nema igrača Hajduka koji neće dati 100 posto od sebe jer oni su shvatili važnost ove utakmice i uvjereni su da mogu pobijediti. Pobjede dolaze zbog želje igrača, a uvjeren sam da ta želja postoji kod mojih igrača uoči derbija...  Mislim da će Dinamo u derbiju igrati više defenzivno. Ne želim kritizirati, samo smatram da će istrčati u defenzivnijem sastavu", izjavio je trener Hajduka Joan Carrillo.

CVITANOVIĆ: NEMA UZBUĐENJA I STRAHA!

"Čeka nas derbi, to je poseban ugođaj, posebna utakmica vrijedna tri boda. Na nama je da prezentiramo klub, sebe, poziciju na ljestvicu i potvrdimo sve ovo što smo radili i na čemu ustrajemo svaki dan od početka prvenstva. Nema uzbuđenja i straha, to je najbitnije, jer se bavimo nogometom, radimo ono što volimo i u čemu uživamo. Dosta smo radili, pričali i grupno i pojedinačno te igrači željno očekuju derbi. I sve je na terenu. Jedva čekamo da istrčimo na teren i zaigramo nogomet", rekao je trener Dinama Mario Cvitanović.

IZOSTANCI:

Dinamo zbog ozljeda ne može računati na Matela i Fiolića, a za sastav neće konkurirati ni Perić, koji  mora odraditi kaznu zbog tri žuta kartona. Hajduk će igrati bez Ahmeda Saida, trener ga je zbog nediscipline udaljio ga je iz prve momčadi. Problema s ozljedama imaju stoper Carbonieri, bek Juranović te duže odsutni napadač Futacs, dok je upitan je i Almedia.