SLABE BROJKE

Lovre Kalinić opet primio tri pogotka, je li vrijeme za smjenu na golu reprezentacije?

Marino Medak

Kredit koji Lovre Kalinić ima topi se velikom brzinom. Otkad je otišao u drugu ligu, prima stalno po dva ili tri pogotka po utakmici i ne ulijeva povjerenje.

09.02.2019. u 13:36

Njegova Aston Villa u 31. kolu Championshipa odigrala je 3:3 protiv Sheffield Uniteda.

Gubila je 3:0 do 82. minute, ali je u samoj završnici uspjela doći do boda.

Trećeplasirani Sheffield vodio je hat-trickom Billyja Sharpa koji je prvi gol zabio u 11. minuti, a drugi u 53. podigao je jako puno prašine. Sheffieldov napadač bio je u zaleđu u početku akcije, a čini se da je pri zabijanju gola izbio loptu Kaliniću iz ruke. Hat-trick je kompletirao devet minuta kasnije prije nego što se Villa vratila.

Na 3:1 smanjio je Mings, četiri minute prije kraja zabio je Abraham, a bod Aston Villi osigurao je Green u četvrtoj minuti sudačke nadoknade.

Ovime je Villa ostala na osmom mjestu tablice, ali s čak dvije utakmice više od klubova ispred i s utakmicom više od klubova iza, stoga je realan plasman oko 10. mjesta.

Kalinić je u pet susreta na klupi Ville primio devet golova te njegova forma već duže vrijeme ne ulijeva povjerenje. Kada se gleda učinak i u Belgiji, iz koje je došao, on nije sjajan. U Belgiji je imao 24 primljena pogotka u 14 susreta, a ukupno u sezoni ima 39 primljenih golova u 24 susreta u svim natjecanjima.

Postavlja se logično pitanje, je li Kalinić i dalje zaslužio mjesto na vratima A reprezentacije? Smatram da nije, jer golman drugoligaša u startu nema što tražiti na vratima reprezentacije. Iako je u pitanju jaka engleska druga liga, ipak je druga liga. Osim toga, predstave koje pokazuje jako su loše, a sjećamo se i njegovih “uspavanih” reakcija na golu u Ligi nacija.

Livaković je mlađi od njega, brani u boljoj formi, brani u klubu koji igra u Europi i dokazao se na vratima protiv Engleza na Rujevici.

Istina, u Belgiji je Kalinić bio dobar, ali belgijska liga nije neko mjerilo. U svakom slučaju izbornik Dalić ima ozbiljne brige oko izbora prvog vratara.