WEST BROMWICH ALBION

LOV NA PREMIERSHIP Bilić povećao prednost na ljestvici

bl/h

Nogometaši West Bromwich Albiona, koje vodi Slaven Bilić, vratili su se na pobjedničke staze nakon što su u susretu 32. kola Championshipa na gostovanju pobijedili Reding s 2:1 povećavši prednost pred Leeds Unitedom na šest bodova.

13.02.2020. u 07:06

Nakon što je sedam kola bila bez pobjede, Bilićeva momčad ponovo juri prema plasmanu u Premiership spojivši tri pobjede u nizu pri čemu dvije na gostovanjima.

WBA je prvo kod kuće pobijedio Luton Town s 2:0, potom na gostovanju Millwall s 2:0, a u srijedu i Reading s 2:1 okrenuvši rezultat nakon što je domaćin poveo u 11. minuti golom Georgea Puscasa iz jedanaesterca.

Izjednačio je Matheus Pereira u 26. minuti, a pobjedu gostima donio je Kyle Bartley u 49. minuti na asistenciju Filipa Krovinovića.

WBA je ovom pobjedom iskoristio remi Leeds Uniteda koji je u utorak odigrao 1:1 na gostovanju kod Brentforda.

WBA sada vodi sa 62 boda, šest više od Leeds Uniteda i Fulhama, dok Brentford i Nottingham Forest imaju po 54 boda.

Direktan plasman u Premiership izborit će prve dvije momčadi, dok još četiri idu u dodatne kvalifikacije za još jednu kartu za plasman u viši rang natjecanja.