32. KOLO PRVE HNL

Lokomotiva uzela tri boda Varaždinu i zasjela na drugo mjesto; Belupo dominantno protiv Istre

bkk/h

U susretu 32. kola Prve HNL Lokomotiva je pobijedila Varaždin s 2:0 ostvarivši važnu pobjedu u borbi za drugo mjesto koje vodi u kvalifikacije za Ligu prvaka.

30.06.2020. u 21:58

Lokomotiva je ovom pobjedom barem privremeno preuzela drugu poziciju s tri boda više od Hajduka kojeg večeras očekuje neugodno gostovanje u Gorici.

Golove za 'lokose' zabili su Indrit Tuci (45+2) i Kristijan Jakić (85).

Lokomotiva je dominirala veći dio susreta i posve zasluženo je stigla do bodova. No, prvu veliku priliku imali su gosti u 28. minuti nakon što je Novoselac pucao glavom nakon kornera, no Kolinger je 'počistio' s gol linije. Lokomotiva je uzvratila u 39. minuti. Tolić je iz slobodnog udarca pogodio vratnicu, a u nastavku akcije Tuci je promašio prazan gol.

Albanac se iskupio u posljednjim trenucima prvog dijela zabivši za 1:0. Tolić je sjajno prošao po desnoj strani, ubacivši pred vrata gdje se najbolje snašao 19-godišnji albanski napadač.

Sve dvojbe oko pitanja pobjednika Lokomotiva je razriješila u 85. minuti kada je Jakić zabio za 2:0. U posljednjim trenucima susreta pogodak je zabio i najbolji igrač utakmice Tolić, ali je gol poništen zbog zaleđa.

U drugom susretu Slaven Belupo je pobijedio Istru 1961 s 3:0, a sve je bilo gotovo u prvih pola sata. Zidrum je u 13. minuti zabio za 1:0, Krstanović je u 25. minuti povisio na 2:0, a samo dvije minute kasnije Suarez je zabio i treći pogodak za "Farmaceute".

Večeras se još sastaju Gorica i Hajduk, dok će u srijedu snage odmjeriti Inter - Dinamo te Osijek - Rijeka.

Na ljestvici vodi Dinamo sa 73 boda, Lokomotiva je druga s 57 bodova, Hajduk ima 54, Osijek 53, a Rijeka 52 boda. Zadnja dva mjesta drže Istra 1961 s 23 i Inter sa 17 bodova.