LAKŠE SE DIŠE

Lokomotiva nakon dva mjeseca srušila redovnu mušteriju: Puljani pali u Zagrebu

mšm/h

U prvom subotnjem susretu 19. kola HNL-a nogometaši Lokomotive su kao domaćini u Kranjčevićevoj ulici svladali Istru 1961 s 3:0.

16.12.2023. u 17:38

Lokomotiva je tako pobijedila u prvenstvu po prvi puta nakon početka listopada kada je također bila bolja od Istre 1961 u Puli pobijedila i to čak 4:0. Ovaj put su bodove zagrebačkom prvoligašu osigurali Silvio Goričan, Fran Žilinski i Robert Mudražija golovima u 43., 61. i 93. minuti. Lokomotiva je skočila ne šesto mjesto ljestvice i ima 21 bod, dok će Istra 1961 na zimsku stanku otići kao pretposljednja te ima 18 bodova.

Ravnopravno poluvrijeme

U prvom poluvremenu igralo se posve ravnopravno, a momčadi su u uvodnih 20-ak minuta isključivo prijetile dalekometnim udarcima. Prvo je u 12. minuti pokušao gostujući igrač Ante Erceg udarcem s više od 20 metara, a šest minuta kasnije uzvratio je igrač Lokomotive Vladan Bubanja. U 35. minuti Lokomotiva je imala novu priliku, ali pokušaj Fabijana Krivaka nije bio odveć težak zadatak za pulskog golmana Lovre Majkića.

Najbolju šansu gosti su imali u 42. minuti kada je Ivan Ćalušić izbio sam pred vratara Lokomotive, ali je Nikola Čavlina dobro reagirao i spriječio vodstvo Istre 1961. Kada nisu uspjeli gosti već u sljedećem napadu domaćin je postigao pogodak.Lokomotiva je povela u 43. minuti kada je gostujuća obrana pogriješila. Ingrid Tuci je sve pripremio Goričanu koji je vrlo lako poentirao za vodstvo domaćina.

Povećali vodstvo

Nakon ne previše sadržajnog početka drugog dijela Lokomotiva je povećala vodstvo u 61. minuti. Ivan Miličević je poslao odličnu loptu u prostor, a prvi na njoj bio je Žilinski koji je lakoćom matirao Nermina Mujkića za 2:0. Samo dvije minute kasnije Tuci je zabio za 3:0, ali je gol poništen zbog zaleđa. Do kraja je Lokomotiva još imala dvije vrlo dobre prilike, gosti iz Pule jednu, a sve je zaključeno golom Roberta Mudražije u 93. minuti za 3:0 i uvjerljivo domaće slavlje.

U nastavku subote još će na Rujevici igrati Rijeka i Rudeš od 17 sati. U nedjelju su na rasporedu preostale dvije utakmice ovog kola. Prvo će od 14 sati i 30 minuta na Opus Areni igrati Osijek i Slaven Belupo.

Vratar Rijeke svojim izborom presudio: Imamo najboljeg igrača HNL-a

Posljednja utakmica prije zimske stanke je najveći derbi hrvatskog nogometa. Od 17 sati i 15 minuta na maksimirskom stadionu igraju Dinamo i Hajduk. Uprvom susretu 19. kola, Varaždin je s uvjerljivih 3:1 pobijedio Goricu u gostima te je slavio u prvenstvu po prvi puta nakon dva i pol mjeseca dana čekanja.