VIDEO/FOTO

MESSI I RAKITIĆ POTOPILI Juventus na Camp Nou

Direktno.hr

Barcelona je s 3:0 razbila Juventus u prvoj utakmici skupine D Lige prvaka na Camp Nou. Dvostruki strijelac bio je Leo Messi, dok je jedan pogodak postigao hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić.

12.09.2017. u 19:30

Juventus je dobro krenuo u susret i nekoliko puta je zaprijetio, ali bezuspješno.

Talijansku momčad pred kraj prvog dijela, u 45. minuti konačno je slomio Leo Messi. Argentinac je odigrao dupli pas sa Suarezom i pogodio u mrežu gostiju. Messiju je to bio 540. pogodak i ujedno i prvi u karijeri koji je zabio Buffonu.

U drugom dijelu Barca je u susret ušla još furioznije, a prednost je u 56. povećao hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić. Ponovo je sve napravio Messi. Argentinac se probio po krilu, ubacio u kazneni prostor, a loše je počistio Sturaro. Na odbijenu loptu natrčao je Rakitić postigavši pogodak.

U 69. minuti Messi je zabio i treći pogodak lijepim udarcem s ruba kaznenog prostora.

Rakitić je igrao do 77. minute i uz ovacije ispraćen je s Camp Noua. Mario Mandžukić je zbog ozljede potkoljenice ostao u Torinu i nije mogao konkurirati za sastav Juvea.

Juve je prošle sezone izbacio Barcelonu u četvrtfinalu, dok je Barcelona prije dvije godine bila bolja u finalu rezultatom 3:1. Ovoga puta Katalonci su bili još uvjerljiviji pobijedivši 3:0.

Sastavi:

Barcelona: Ter Stegen, Semedo, Pique, Umtiti, Alba, Rakitić, Busquets, Iniesta, Messi, Suarez, Dembele

Trener: Ernesto Valverde

Juventus: Buffon, De Sciglio, Barzagli, Benatia, Sandro, Pjanić, Matuidi, Bentancur, Dybala, Douglas Costa, Higuain

Trener: Massimiliano Allegri

TIJEK SUSRETA:

90'+2' KRAJ DRUGOG POLUVREMENA: Barcelona – Juventus 3:0

87' Žuti karton za Caligaru (Juventus) koji je prije par minuta ušao u igru

83' IZMJENE U BARCI: Ulazi Gomes umjesto Inieste

79' Suarez je poslao loptu u Buffonovu mrežu, ali pogodak je poništen zbog zaleđa

77' IZMJENA U BARCI: Igru je uz pljesak s tribina napustio Rakitić, kojeg će zamijeniti Paulinho

75' Žuti karton dobio je Pjanić (Juventus)

71' IZMJENA U BARCI: Ušao je Sergi Roberto umjesto Dembelea

69' GOOOL!  Messi se riješio svojih čuvara i zabio još jedan pogodak za Barcu. Juventus je izgubljen. Barcelona - Juventus 3:0

66' Suarez je utrčao ispred Barzaglia, ali loptu šalje iznad vratnice

63' IZMJENE ZA JUVENTUS: Bernardeschi ulazi u igru umjesto Bentacura

61' Žuti karton za Barzaglia (Juventus)

56' GOOOL. Ivan Rakitić povećao je prednost Barcelone. Sve je zakuhao Messi, poslao je loptu u sredinu, odbila se od gostujućih igrača, a na pravom mjestu našao se hrvatski reprezentativac i zabio je drugi pogodak. Barcelona - Juventus 2:0.

55' Žuti karton dobio je Messi (Barcelona) zbog protestiranja

52' Kakva prilika Barcelone. Messi je pucao s nekih 20 metara, ali lopta se od stative odbila u Buffona. Prava sreća za Juve.

48' Dybalin pokušaj otišao je pored vratnice domaćih

45' POČELO JE DRUGO POLUVRIJEME: Barcelona – Juventus 1:0

45'+1' KRAJ PRVOG POLUVREMENA: Barcelona – Juventus 1:0

45' GOOOL! Kakva akcija. Suarez je nakon akcije lijepo poslao loptu za Messija koji ju prima i šalje u Buffonovu mrežu. Messi je postigao 540. pogodak, a bio je to ujedno i prvi gol u karijeri kojeg je zabio Buffonu. Barcelona - Juventus 1:0.

41' IZMJENA U JUVEU: De Sciglio izlazi iz igre, a zamijenit će ga Sturaro

38' Kakva pogreška. De Sciglio je krivo dodao loptu, pred golom se našao Dembele, ali lopta je srećom otišla pored vratnice

35' Žuti karton dobio je Semedo (Barcelona) zbog povlačenja Coste

30' Iza nas je pola sata igre i još uvijek nema pogodaka

28' Barca ima posjed lopte od 65 posto, a Juve 35 posto

25' Bentancur (Juventus) dobio je žuti karton nakon starta na našem Ivanu Rakitiću

20' Matuidi je srušio Iniestu. Dosuđen je slobodan udarac za Barcu kojeg je izveo Messi. Argentinčeva lopta otišla je u blok, no odbila se do Suareza koji je pogodio ispod grede, ali Buffon je uspješno obranio

12' Nova šansa za Juve. Pjanić je pokušao iz daljine, a Ter Stegen je morao ponovno morao intervenirati

9' Lijepu je loptu Costa dao za Dybalu koji je krenuo iz brze akcije i uputio loptu prema golu Barce, ali vratar domaćih to zaustavlja

6' Potegnuo je De Sciglio prema golu Der Stegena, koji je uspješno obranio

3' Projurio je Dembele (novo i skupo pojačanje Barce), ali igrači Juvea uspjeli su blokirali njegovu loptu

1' Počeo je susret Lige prvaka između Barcelone i Juventusa na Camp Nou.

Pogledajte galeriju:

NAJAVA UTAKMICE:

Ove dvije momčadi prošle sezone susrele su se u Ligi prvaka u četvrtfinalu. Juventus je izbacio Barcelonu nakon što su u prvom dvoboju bili bolji s 3:0, a u uzvratu u Barceloni nije bilo pogodaka.

Talijani su tako uzvratili Kataloncima za poraz u finalu Lige prvaka 2015.

NAJAVE TRENERA:

VALVERDE: DAT ĆEMO SVE OD SEBE ZA POBJEDU

"Juventus je jaka momčad i ne treba podsjećati kako su izbacili Barcelonu prošle sezone, no dat ćemo sve od sebe da pobijedimo... Ova utakmica bit će dvoboj jednih od najvećih klubova u Europi", izjavio je trener Barcelone Ernesto Valverde.

ALLEGRI: IMAMO SNAŽNU EKIPU

"Tek je stiglo nekoliko igrača, klub se pojačao, no da bismo imali rezultate moramo biti motivirani i vrijedno raditi. Imamo jaku ekipu i možemo još napredovati tehnički i taktički", rekao je trener Juventusa Massimiliano Allegri.

IZOSTANCI:

Juventus na gostovanje na Camp Nou dolazi bitno oslabljen. Zbog ozljeda neće nastupiti Mario Mandžukić, Claudio Marchisio, Sami Khedira i Giorgio Chiellini.