UTAKMICE NA WEMBLEYU I U ZENICI

LIGA NACIJA Engleska preokretom pobijedila Belgiju; BiH remizirala s Nizozemskom

bl/h

U najzanimljivijoj utakmici najjačeg razreda Lige nacija u nedjelju Englezi su na Wembleyu svladali Belgiju s 2:1, dok je Bosna i Hercegovina u Zenici odigrala 0:0 s Nizozemskom.

11.10.2020. u 20:55

Englezi su iznenadili prvu reprezentaciju svijeta po FIFA renkingu, a slavili su preokretom. Romelu Lukaku je doveo Belgijance u vodstvo iz penala u 16. minuti nakon što ga je oborio Dier, a Marcus Rashford je u 39. minuti, također iz kaznenog udarca nakon što je Meunier srušio Hendersona. U 64. minuti pobjednički gol je zabio Mason Mount, ali uz puno sreće jer je njegov udarac okrznuo Alderweirelda i prevarila vratara Mignoleta.

Englezi vode sa sedam bodova, Belgija je ostala na šest, dok Island i Danska imaju po jedan bod i utakmicu manje.

U Zenici je BiH, koja je ostala bez EURA u četvrtak protiv Sjeverne Irske, uspjela ostati neporažena protiv favoriziranih Nizozemaca. Gosti su bili opasniji, pogotovu u drugom dijelu, ali je junak dvoboja bio vratar Ibrahim Šehić s nekoliko dobrih obrana.