ŠOK U ATENI

Je li Dinamo oštećen? Pogledajte gdje je Vida za vrijeme izvođenja jedanaesterca

js

Sve do sučevog dodatka Dinamo je u Ateni vodio 2:0 i imao u rukama mjesto u doigravanju za Ligu prvaka da bi s dva pogotka u dodanom vremenu AEK izjednačio na 2:2 i tako došao na korak od plasmana u grupnu fazu elitnog europskog klupskog natjecanja.

20.08.2023. u 09:26

Josip Šutalo je doveo Dinamo u vodstvo u drugoj minuti sučevog dodatka na kraju prvog poluvremena, kad je prvi bio na odbijenoj lopti i iz neposredne blizine ju poslao u mrežu. U 65. minuti Dinamovu je prednost udvostručio Robert Ljubičić kad je sa sedam-osam metara svladao domaćeg vratara Stankovića, a nakon sjajnog dodavanja Brune Petkovića.

Sve do druge minute sučevog dodatka Dinamo je imao rezultat za nastavak puta prema Ligi prvaka, kad je uslijedio veliki preokret. Prvo je domaći kapetan Sergio Araujo smanjio na 2:1, što je utakmicu vodilo u produžetak. No, u desetoj minuti dodatka za domaću je momčad dosuđen kazneni udarac. Dominik Livaković je obranio udarac Levija Garcije, ali je prvi na odbijenoj lopti bio Domagoj Vida i glavom je poslao u mrežu za konačnih 2:2 i plasman AEK-a u doigravanje za Ligu prvaka.

Ipak, situacija po mnogima sporno jer se čini da je Domagoj utrčao u šesnaesterac prije udarca, što znači da bi se jedanaesterac trebao ponoviti. Procijenite sami.