BUNDESLIGA

Lewandowski iz jedanaesterca spasio Bayern

js/h

Nogometaši Bayerna Münchena svladali su na Allianz Areni Augsburg s 1:0 u 29. kolu njemačkog prvenstva, golom iz penala osam minuta prije kraja.

09.04.2022. u 18:07

Nakon gostujućeg poraza od Villarreala u prvoj četvrtfinalnoj utakmici Lige prvaka, Bavarci nisu bili pravi ni na domaćem terenu. Iako su cijelo vrijeme imali inicijativu, nekoliko su puta ozbiljno zaprijetili i susjedi iz Augsburga. Mreže su bile netaknute sve do 82. minute, kada je Robert Lewandowski zabio iz jedanaesterca svoj 32. pogodak sezone.

Josip Stanišić je ušao u igru u 90. minuti.

Wolfsburg je upisao visoku pobjedu protiv Arminije iz Bielefelda (4:0), a Borussia Mönchengladbach slavila je u gostima kod otpisanog Greuther Fürtha (2:0). Köln je napravio preokret u posljednjem dijelu utakmice protiv Mainza (3:2).

U subotu se igra berlinski derbi između Herthe i Uniona.

Bayern vodi s 69 bodova, devet više od Borussije (D).