PREMIER LIGA

Kranjčar zabio i izgubio, Kramarić na Old Traffordu zamijenjen u 62. minuti

Direktno.hr

31.01.2015. u 18:11

U svojem prvom nastupu u "kazalištu snova", Old Traffordu, donedavni je riječki napadač Andrej Kramarić plesao do 62. minute. Njegov je Leicester City uvjerljivo poražen protiv Manchester Uniteda, koji je slavio s tri projektila u prvome poluvremenu, 3-1. Šlager dana i cijeloga, 23. kola, bit će kasniji poslijepodnevni dvoboj Chelseaja i Manchester Cityja.

No, zato je Niko Kranjčar smjestio loptu u mrežu u gostima protiv Stoke Cityja. Domaći su ipak pobijedili Queens Park Rangers s istovjetnih 3-1, a Kranjčar je zabio u 36. minuti smanjivši na 2-1.

Pogotke na Old Traffordu postigli su Van Persie u 27. minuti, Falcao u 32. i Morgan smjestivši loptu u vlastitu mrežu minutu prije kraja prvoga dijela. Kramarića je u 62. minuti zamijenio vezist Marc Albrighton. A, upravo je Albrighton u 80. minuti asistirao Marcinu Wasilewskom za jedini Leicesterov pogodak.

Trostruki je strijelac za Stoke bio Jonathan Walters. Prva su dva pogotka bila "preslikana": Stephen Ireland je asistirao, a Walters pospremao u mrežu. Kranjčar je smanjio u 36. minuti, no u 68. je napustio travnjak prepustivši mjesto Kanađaninu Hoilettu. Fer je proigrao Austina, ovaj pucao, lopta se odbila od bloka ravno do Kranjčara koji ju je proslijedio u mrežu. Treći je pogodak Walters potpisao u sudačkoj nadoknadi.

Liverpool je, bez Dejana Lovrena u sastavu, pobijedio West Ham United 2-0 pogocima Raheema Sterlinga u 51. minuti i Daniela Sturridgea u 80.

Nikica Jelavić odigrao je svih 90 minuta u porazu svog Hull Cityja u dvoboju protiv Newcastle Uniteda. "Svrake" su u Hullu pobijedile 3-0 golovima Cabelle, Ameobija i Gouffrana.

Rezultati: Manchester United – Leicester City 3-1, Liverpool – West Ham United 2-0, Stoke City – Queens Park Rangers 2-1, Sunderland – Burnley 2-0, West Bromwich Albion – Tottenham Hotspur 0-3, Hull City – Newcastle United 0-3, Crystal Palace – Everton 0-1;

Redoslijed: 1. Chelsea 52 boda (22 utakmice), 2. Manchester City 47 (22), 3. Manchester United 43 (23), 4. Southampton 42 (22), 5. Tottenham Hotspur 40 (23), 6. Arsenal 39 (22), 7. Liverpool 38 (23), 8. West Ham United 36 (23), 9. Stoke City 32 (23)...