IPAK IZBORILE DRUGI KRUG

Kraljice šoka ponovno poražene: Nakon odličnog otvaranja Švedska ih nadigrala

hk/h

U dvoboju trećeg kola A skupine Svjetskog prvenstva rukometašice Hrvatske su u Goeteborgu izgubile od domaćina Švedske s 17:22.

05.12.2023. u 22:43

Hrvatske rukometašice izgubile su ključni dvoboj za pobjednika skupine A i četvrtfinale protiv Šveđanki s, no "Kraljice šoka" su propustile priliku "šokirati" domaćina SP-a.

Na početku utakmice Šveđanke je potpuno zaustavila vratarica Tea Pijević. Pijević je briljirala u prvom dijelu s čak 10 obrana, u prvih 15 minuta primila samo četiri gola, od čega dva iz sedmerca. No, fantatičnu izvedbu Pijević upropastila je katastrofalna igra Hrvatica u napadu i nekoliko dvojbenih sudačkih odluka, pa su Šveđanke krajem prvog dijela došle do vodstva od 8:5 i utakmica je krenula putem neumitnog poraza odabranica Ivice Obrvana.

Nakon uvjerljivih 19:12 za Švedsku u 50. minuti, mini-serijom 4:0 Hrvatska se pet minuta prije kraja došla na svega tri gola zaostatka, no i ta mala nada se brzo ugasila s tri brza gola Šveđanki.

Kod Hrvatske je Pijević završila s 13 obrana, Andrea Šimara je zabila pet golova, Valentina Blažević tri, a Dejana Milosavljević dva. Kod Šveđanki je prvo ime bila Jenny Carlson sa šest pogodaka.

Kraljice šoka u drugom krugu

Hrvatska je ušla kao drugoplasirana iz skupine u drugi krug, ali sa samo jednim bodom, onim iz remija sa Senegalkama u prvoj utakmici, dok Šveđanke prenose maksimalna četiri boda. Naša skupina se križa sa skupinom u kojoj su Crna Gora (četiri boda), Mađarska (dva boda) i Kamerun bez bodova.

Kraljice šoka idu na Švedsku: 'Istina je da nam Skandinavci najmanje odgovaraju'

Prvu utakmicu igramo s Crnogorkama u četvrtak u 18 sati u Goeteborgu, zatim u subotu protiv Kameruna u 15 sati i 30 minuta te naposljetku u ponedjeljak s Mađarskom u 18 sati. Iz skupine drugog kruga samo dvije prvoplasirane odlaze u četvrtfinale.