FERENCVAROS SLAVIO

KRAJ ZA DINAMO Hrvatski prvak poražen u Budimpešti, ispao iz kvalifikacija za Ligu prvaka!

rj/h

Nogometaši zagrebačkog Dinama ove sezone neće igrati u Ligi prvaka nakon što su u trećem pretkolu izgubili u Budimpešti od mađarskog prvaka Ferencvaroša sa 1:2. Svoj europski put "Modri" će nastaviti u završnom kolu kvalifikacija Europske lige.

16.09.2020. u 18:26

Premda je bio dojam kako je Dinamo kvalitetnija momčad, dalje idu Mađari koji su iskoristili sve 'poklone' suparničke obrane.

Domaćin je poveo već u 80. sekundi utakmice golom Gerga Lovrencsicsa, no u Dinamo je izjednačio u 23. minuti nakon autogola bivšeg igrača Lokomotive Myrta Uzunija. Ferencvaroš je stigao do nove prednosti u 65. minuti golom Uzunija koji se tako iskupio za autogol.

Mađarski prvak je tako uzvratio Dinamu za prošlosezonski poraz, također u 3. pretkolu Lige prvaka.

Dodajmo i kako su "Modri" prvi put u svojoj povijesti u Europi ispali od nekog mađarskog kluba. Do večerašnjeg ogleda sedam puta su igrali protiv Mađara i svih sedam puta prošli dalje. Tri puta su izbacili MTK, dva puta Ferencvaros, a po jednom ZTE i Gyor.

Pobjedom protiv Dinama, mađarski prvak je izborio play-off Lige prvaka u kojem će igrati protiv pobjednika susreta Karabah - Molde, ali i osigurao jesen u Europi. U slučaju pobjede u završnoj rundi kvalifikacija Mađari ulaze u natjecanje po skupinama Lige prvaka, dok porazom sele u natjecanje po skupinama Europske lige.

Porazom od Ferencvaroša, Dinamo je ispao iz kvalifikacija za Ligu prvaka, a europsku priču nastavit će u play-offu ili zadnjem pretkolu Europske lige.

TIJEK UTAKMICE:

90' +5  Kraj utakmice u Budimpešti. Ferenvcaros je slavio s 2:1. Dinamo je ispao iz kvalifikacija za Ligu prvaka!

90' Sudačka nadoknada iznosi pet minuta. Gavranović je imao sjajnu šansu, ali mu je golman mađarske momčadi lagano obranio

89' Dinamo pokušava priprijetiti mađarskom golu, ali bez većih uspjeha. Jakić je završio u zaleđu

83' Kristijan Jakić i Bruno Petković su dobili žute kartone

72' Gojak je izašao iz igre, a umjesto njega ušao je Gavranović

65' GOOOOOL!  Bivši igrač Lokomotive Uzuni zabija za prednost Mađara 2:1

60' Žuti karton dobio je Amer Gojak

54' Stojanović je sjajno pucao nakon solo prodora, ali ipak Dinamo nije došao do vodstva

46' Počelo je drugo poluvrijeme utakmice

45' Završilo je prvo poluvrijeme utakmice. Rezultat je neriješen 1:1

38' Uzuni je zaprijetio Dinamovom golu, ali ipak je vratar bio siguran na golu

32' Mađari dominiraju u prilikama, ali sve su bezuspješne

24' GOOOOOOL! Dinamo je izjednačio. Majer je ubacio loptu u šesnaesterac, a Uzuni zabija autogol

15' Amer Gojak je u zaleđu

13' Strijelac vodećeg pogotka za Mađare je ružno startao na Dinamovog igrača, ali sudac nije pokazao crveni karton

2' Šok na početku utakmice. Ferencvaros je poveo protiv Dinama. Gol je zabio Gergo Lovrencsics

1' Počela je utakmica u Budimpešti

STARIJE:

Važna utakmica kvalifikacija za ulazak u Ligu prvaka igra se na modernom stadionu Groupama Arena.

Pobjednik dvoboja između mađarske i hrvatske momčadi ide u playoff za ulazak u Ligu prvaka, a gubitnik dvoboja bi trebao ući u playoff za Europsku ligu. Ulog u današnjoj utakmici je veći i s tim što pobjednik dvoboja osigurava igranje u Europskoj ligi ove godine.

Utakmica se igra bez prisutstva gledatelja i neće biti uzvrata. Pobjednik će igrati protiv boljeg iz dvoboja Qarabag-Molde.

Dinamo u Mađarsku odlazi ohrabrenom pobjedom u derbiju u Splitu, a u ovoj utakmici također je favorit. Prošle godine je Dinamo u kvalifikacijama za Ligu prvaka također slavio u dvije utakmice protiv istog protivnika te se nadamo kako će rezultat biti sličan i u srijedu navečer.

Sastavi:

Ferencvaros: Dibusz - Lovrencsics, Blažič, Kovačević, Čivić - Siger, Kharatin, Somalia - Nguen, Uzuni, Boli

Dinamo: : Livaković - Stojanović, Dilaver, Gvardiol, Leovac - Ademi - Kastrati, Gojak, Majer, Oršić - Petković