U SJENI INCIDENTA

KRAJ PRIPREMA U SLOVENIJI Dinamo remizirao sa Orenburgom

Marino Medak

Za kraj pripremnog perioda u Sloveniji, igrači Dinama odradili su posljednju prijateljsku utakmicu. Protivnik je bio ruski prvoligaš Orenburg, a u neizvjesnom i zanimljivom susretu momčadi su odigrale neriješeno 2:2. Pogotke su postigli Damian Kadzior i Mario Ćuže.

06.07.2019. u 16:14

Susret je prošao u sjeni sukoba BBB-a i slovenske policije u kojem su “navijači“ izvukli deblji kraj. Prva prava prilika za Dinamo bila je u 28. minuti susreta - Gavranović je pronašao Kadziora koji utrčava u kazneni prostor i puca na gol, ali vratar Dovbnia brani.

Neiskorištenu priliku kaznili su ruski igrači dvije minute kasnije kada je Maljarov u punom trku loptu s linije 16 metara preko istrčalog Livakovića poslao u mrežu za vodstvo 1:0. U 41. minuti pokušali su izjednačiti igrači Dinama; Kadzior je s desne strane ubacio u kazneni prostor, a Gavranović glavom u skoku prebacio gol Orenburga. Unatoč nekoliko prilika i pokušaja prije isteka prvog dijela, nije bilo promjene rezultata.

U drugom poluvremenu, zatresla se napokon mreža Orenburga. Lopta je došla do Kadziora, a ovaj iskosa iz kaznenog prostora kroz tri protivnička igrača trese suprotni kut za 1:1. U 60. minuti ruski klub ponovno dolazi u vodstvo. Perić je glavom pokušao zaustaviti dugu loptu s polovice Dinama, ali je u padu nespretno poslao prema kaznenom prostoru Dinama, a u trku s Livakovićem Despotović je ipak bio brži i iz blizine iskosa zatresao prazan gol za 2:1.

Gledali smo zanimljive pokušaje s obje strane, a nova dobra akcija Plavih stigla je u 71. minuti. Pinto se riješio čuvara i ubacio s lijeve strane, Majer s nekih 18 metara gurnuo precizno u kazneni prostor gdje je bio Ćuže koji na kraju sa 6-7 metara postavlja na konačnih 2:2. Pokušali su prije samog kraja susreta kombinirati Andrić i Marin, ali Marin s lijeve strane šalje loptu u vanjski dio mreže. Orenburg je u posljednjim sekundama zatresao i stativu Dinama, ali promjene rezultata više nije bilo.

Dinamovci su se nakon susreta uputili prema Zagrebu, igrači će dobiti zasluženi dan odmora, a od ponedjeljka je na rasporedu nastavak trenažnog procesa i priprema za novu sezonu. Prva utakmica u novoj sezoni igra se u subotu, 13. srpnja. U Superkupu na Maksimiru snage će odmjeriti Dinamo i Rijeka.