REAGIRAO I ZASTUPNIK U SKUPŠTINI

Komedija od nogometa u Crnoj Gori: Na njivi primili 50 golova u mrežu

hk

Moglo bi se reći da nogometaši novoformiranog crnogorskog kluba Njegoš nisu imali svoj dan, ali tu su i drugi rezultati koje klub do sada bilježi i nisu ni najmanje dobri.

14.10.2024. u 10:22

Tako su u prvom nastupu od Zabjela izgubili 10:0, od Olimpika 2:6, od Crvenih stijena 15:0, a onda su izgubili rekordnih 19:0. Pogleda li se tablica, vidi se da su u četiri utakmice primili čak 50 golova, uz gol-razliku minus 48.

Nije sve u igri momčadi već u činjenici da često nemaju dovoljno igrača. Tako su protiv Zabjela imali samo 11 igrača, bez ijedne izmjene, protiv Crvene stijene su imali samo jednu izmjenu, dok protiv Zete nisu imali ni svih 11 igrača, već su na prvog prvaka Crne Gore otišli sa 10 igrača.

Utakmicu nisu niti priveli kraju, ali je ona prekinuta u 70. minuti. Tim povodom reagirao je poslanik u Skupštini Crne Gore, predsjednik DNP-a Milan Knežević. Situaciju je opisao u satiričnom stilu.

Igraju rukomet?

"Upoznat sam da je na utakmici treće crnogorske lige između FK Njegoš i FK Zeta svih 10 nogometaša domaće ekipe kolabiralo, 11 nisu mogli pronaći te da su hitno prevezeni u Hitni centar. Sumnja se da su se na poluvremenu otkrovali. Naime, u neizvjesnoj i uzbudljivoj utakmici, pri rezultatu 19:0 za FK Zeta, u 70. minuti utakmice svih 10 nogometaša FK Njegoš palo je na teren kao pokošeno", naveo je.

Poljaci uoči dolaska Vatrenih bijesni zbog cijena: Ovo malo tko može priuštiti

Kazao je kako ne sumnja da će "stroge, ali pravedne i objektivne snage Komisije Saveza" donijeti "mudru odluku" da utakmicu registriraju rezultatom 3:0 za Zetu ili možda za Njegoša. "Kako je jedan član Uprave FK Njegoš rekao: Bolje službenih 3:0 nego redovno 30:0", našalio se. Nisu oni jedini. Olimpiko je od Čelika poražen 17:0, a Onogošt je od Čelika izgubio 16:0.