'JEDNA STVAR MI NIJE JASNA...'

Karoglan razočaran i nezadovoljan: 'Sve se promijenilo u tjedan dana. Nema više skrivanja'

hk

U susretu 21. kola SuperSport HNL-a Hajduk je protiv Osijeka na Opus Areni osvojio samo bod jedan bod odigravši remi 1:1. Trener Splićana Mislav Karoglan očekivano nije bio zadovoljan rezultatom utakmice.

03.02.2024. u 20:26

"Nisam zadovoljan, naravno. Prvo poluvrijeme je bilo naše, nismo stvorili puno osim šanse Fahda Moufija, ali sve u svemu mislim da je bilo nogometa. Drugo poluvrijeme previše neforsiranih pogrešaka za ovu razinu, to mi nije jasno. Rezultat je realan. Sad ulazimo u lakši raspored", kazao je nakon susreta.

Splićani su imali dosta problema, osim ozljeda, pokosila ih je i viroza. "Dogodilo se odjednom, sve se promijenilo za tjedan dana. Anthony Kalik se uspio oporaviti, Ivan Lučić isto, ali Mihael Žaper ne", otkrio je trener. U idućem kolu na Poljud stiže Slaven Belupo, a utakmica se igra u nedjelju od 15 sati.

"Moramo ući u pozitivan niz, moramo više igrati nogometa, nema skrivanja od lopte. Zadnja trećina je morala biti puno bolja, ali vjerujem da možemo krenuti u novi niz. Mi moramo pobijediti, to je imperativ", rekao je Mislav Karoglan. Momčad je ostala i bez kapetana Marka Livaje koji je uganuo gležanj u utakmici protiv Rijeke.

Kalinić ostavio dobar dojam

Trener je komentirao i povratnika Nikolu Kalinića koji je zaigrao od prve minute i ostavio jako dobar dojam. "Kalinić izgleda dobro, bilo nas je malo strah hoće li moći izgurati toliko. U zadnjoj trećini moramo pokazati nešto više, nešto ekstra", zaključio je Karoglan.

Hajduk je poveo na Opus Areni u 57. minuti golom Filipa Uremovića, a rezultat je poravnao Argentinac Ramon Mierez u 72. minuti. Mogao je u posljednjoj minuti sudačke nadoknade Mierez zabiti i za potpuni preokret, ali je pucao ravno u Ivana Lučića.

Hajduk četvrto kolo za redom ne zna za pobjedu: Osječani im otkinuli bod kod kuće

Hajduk se ovim bodom barem nakratko vratio na vrh ljestvice, sada ima 42 boda, jedan više od druge Rijeke koja će u nedjelju igrati protiv Istre 1961, a pet više od trećeg Dinama koji je odigrao dvije utakmice manje. Osijek je četvrti sa 31 bodom.