'TO DOSTA GOVORI'

Kapetan Nizozemske otkrio što je sudac napravio poslije utakmice: Ovo gotovo nikad ne viđamo

av

Utakmica drugog polufinala Europskog prvenstva između Engleske i Nizozemske ostat će upamćena po spornom penalu za Tri lava u 18. minuti susreta.

11.07.2024. u 08:56

Njemački sudac Felix Zwayer na bijelu točku je pokazao nakon prekršaja Nizozemca Dumfriesa na engleskom kapetanu Kaneu. Čudna je to odluka koja je u šoku ostavila brojne ljubitelje nogometne igre koji su uvjereni da kontakt nije bio dovoljan za najstrožu kaznu.

Pitanje je kako bi utakmica završila da nije bilo tog brzog izjednačenja nakon što je Nizozemska povela u sedmoj minuti pogotkom Simonsa. Pobjeda je na kraju otišla na stranu Engleske, a osihurao ju je u 91. minuti Watkins.

Bijes i tuga nizozemskih navijača bila je ogromna, a najbolje ju je dočarao branič Virgil van Dijk koji je nakon utakmice sasuo paljbu po sucu Zwayeru. "Sudac je otrčao u svlačionicu odmah nakon posljednjeg zvižduka. To dosta govori", izjavio je za Uefu.

'Kapetan koji plače'

Istini za volju, nije se ni Van Dijk na terenu pretjerano iskazao što su mu brojni korisnici društvenih mreža i zamjerili. "Prestani plakati i bolje se brani idući put", "Kapetan koji plače", "Da si zabio gol više, prošao bi dalje", samo su neki od komentara.

Navijači u nevjerici zbog odluka njemačkog suca: Dvije velike greške omogućile pobjedu Engleza?

Podsjetimo, u berlinsko finale već se u utorak pobjedom nad Francuskom 2:1 plasirala reprezentacija Španjolske. I oni su, kao Engleska, u utakmicu ušli ranim pogotkom protivnika. Furija je međutim već u prvom poluvremenu uspjela doći do preokreta, a jedan od strijelaca bio je miljenik hrvatske publike Dani Olmo.