DONOSIMO I OSTALE REZULTATE U TALIJANSKOJ LIGI

Kalinić zabio gol koji je Veroni donio bod, iskazao se i Fran Tudor u Rakowu

bkk/h

Hrvatski veznjak Fran Tudor bio je strijelac za Rakow iz Czestochowe u 3:2 (1:1) gostujućoj pobjedi protiv Legije u Varšavi u susretu 9. kola poljskog nogometnog prvenstva.

25.09.2021. u 23:16

Tudor je svojim prvim ovosezonskim pogotkom doveo Rakow u vodstvo od 2:1 u 53. minuti, a igrao je do 79. minute.

Rakow je ovom pobjedom stigao na peto mjesto ljestvice sa 14 bodova, četiri manje uz dvije utakmice manje od vodećeg Lecha iz Poznana, dok je Legia tek 14. s devet bodova, ali isto i dvije utakmice manje.

Zabio i Kalinić

U posljednjoj utakmici subotnjeg programa 6. kola talijanskog nogometnog prvenstva Genoa i Verona su igrale 3:3 (0:1), a bod momčadi koju vodi Igor Tudor u prvoj minuti sudačke nadoknade spasio je Nikola Kalinić.

Verona je povela 2:0 golovima Simeonea (8) i Baraka (49-11m), ali tada se odlučila povuči i braniti prednost što se nije pokazalo dobrom odlukom te je po drugi put u samo tri dana ispustila vodstvo od dva pogotka. Genoa je u razmaku od samo devet minuta postigla tri gola i povela s 3:2, prvo je Criscito (76-11m) iskoristio kazneni udarac da bi Destro (80, 85) dva puta odlično reagirao u gostujućem kaznenom prostoru. Ipak, Kalinić (90+1) je u prvoj minuti sudačke nadoknade glavom s pet metara proslijedio ubačaj Casalea u mrežu za konačnih 3:3.

Bio je to treći ovosezonski pogodak bivšeg hrvatskog reprezentativca koji je u srijedu bio dvostruki strijelac u 2:2 remiju protiv Salernitane.

Kalinić je u igru za Veronu ušao u 66. minuti, dok je Boško Šutalo za goste igrao drugo poluvrijeme. Milan Badelj je, pak, odigrao čitav susret za Genou.

Bila je ovo treća utakmica Tudora na klupi Verone i još nije izgubio, nakon pobjede protiv Rome uslijedila su dva neodlučena rezultata, pa je Verona sada 14. na ljestvici s pet bodova, koliko ima i 15. Genoa.

Odličnu utakmicu odigrali su branitelj naslova Inter i Atalanta, a susret je okončan podjelom bodova 2:2 (1:2). Inter je poveo na samom otvaranju dvoboja kada je lautaro u 5. minuti fantastično reagirao na ubačaj Barelle i sa 14 metara snažnim udarcem zatresao mrežu. Atalanta je preokrenula u razdoblju od 30. do 38. minute, a kod oba gola u glavnoj je ulozi bio Malinovski, on je preciznim udarcem s više od 20 metara poravnao na 1:1, da bi osam minuta potom odapeo još jedan projektil s distance kojega je Handanovič uspio tek odbiti, ali samo do Toloija koji je doveo sastav iz Bergama u vodstvo.

Bod Interu je u 71. minuti spasio Džeko, opet na dodavanje Barelle, no u samoj završnici su obje momčadi mogle do pobjede. Inter je u 86. minuti imao kazneni udarac nakon igranja rukom Demirala, no Dimarco je s bijele točke pogodio gredu, a dvije minute potom Piccoli je svladao Handanoviča samo da bi domaće spasio VAR utvrdivši da je golu prethodio korner za goste kojega suci nisu označili.

Ivan Perišić i Marcelo Brozović odigrali su čitav susret za Inter koji je ostao treći s 14 bodova, dva manje od gradskog rivala Milana, a jednim manje od Napolija koji će u nedjelju ugostiti Cagliari, dok je Mario Pašalić ušao u 77. minuti u igru za Atalantu, koja je peta s 11 bodova, jednim manje od četvrte Rome.

Milan je zasjeo na vrh ljestvice 2:1 (0:0) gostujućom pobjedom protiv Spezije. Milan je poveo pogotkom Daniela Maldinija, sina legendarnog kapetana "crno-crvenih" Paola, u 48. minuti. Mladi, 19-godišnji Daniel je svoj prvi pogodak za Milan postigao u prvoj utakmici u kojoj je bio član početne postave glavom zakucavši loptu u mrežu s pet metara nakon ubacivanja Kalulua. Spezia je poravnala u 80. minuti uz veliku dozu sreće jer je udarac Verdea s ruba kaznenog prostora dva puta mijenjao smjer pogodivši Hernandeza pa Tonalija te postao neuhvatljiv za Maignana. Milan je u preostalom vremenu ipak uspio postići drugi pogodak, strijelac je u 86. minuti bio Diaz nakon odličnog prodora Saelemakersa.

Ante Rebić odigrao je prvo poluvrijeme za Milan, dok Martin Erlić zbog ozljede nije konkurirao za nastup u momčadi Spezije koja je 17. s četiri boda.