VIKTORIA PLZEN-DINAMO (1:0)

Kakav šok u Češkoj: Dinamo ulovio zaostatak, a onda mu poništen pogodak u sudačkoj nadoknadi

kkž

Dinamo je u četvrtak kod češke Viktorije Plzen u ogledu četvrtog kola C skupine UEFA Europa konferencijske lige izgubio 1:0.

09.11.2023. u 20:45

Dinamo je već u šestoj minuti imao dobru priliku. Ristovski je pucao s ruba šesnaesterca, ali vratar Stanek obranio. Trajao je pritisak Modrih sve do sredine prvog dijela. Međutim, nakon toga Dinamova obrana teško se snalazila u  u napadu Česi. Domaćin je čak i zabio, ali gol je poništen zbog faula na golmanu Dinama. Tomas Chory je naskočio na Zagorca i to je jasan prekršaj koji je potvrđen i u VAR sobi.

Zatim je u 34. minuti uslijedio šok. Mišića je lopta pogodila u ruku s leđa i sudac je to sudio kao penal.

Viktoria je povela 1:0 u 35. minuti. Chory je bio siguran s 11 metara.

A onda šok

Drugo poluvrijeme Dinamo je lovio zaostatak, a do izjednačenja je došlo tek u produžetcima. Naime, u četvrtoj minuti produžetaka Kulenović je glavom zakucava loptu u mrežu nakon asistencije Ristovskog.  Baturina je ubacio, Perković uposlio Ristovskog, Ristovski vratio na pet metara, a Kulenović proslijedio loptu u mrežu. Međutim, slavlje nije dugo trajalo jer je VAR poništio dinamov pogodak i time je Dinamo izgubio mogućnost prolaska skupine

Zlatko Dalić aktivirao pretpoziv Dinamovom igraču: Ovo mu je prvo okupljanje s A reprezentacijom

VIKTORIA (3-4-2-1): Stanek - Dweh, Hranač, Jemalka - Kopić, Traore, Kalvach, Cadu - Jirka, Šulc - Chory🟨⚽

DINAMO (4-2-3-1): Zagorac - Ristovski🟨, Perić, Perković, Ljubičić - Bulat, Mišić - Kaneko, Baturina, Špikić - Emreli

Uoči susreta Viktorije i Dinama, Česi su vodeća momčad s devet osvojenih bodova. Slijedi Astana sa četiri koliko ima i treći Ballkani, dok je Dinamo na posljednjem mjestu s tri osvojena boda.