ITALIJA

Juventus s Ronaldova dva gola rutinski svladao Cagliari; Rog odigrao čitav susret

bl/h

Talijanski nogometni prvak Juventus u susretu je 8. kola na svom terenu rutinski svladao Cagliari s 2:0 (2:0).

21.11.2020. u 22:43

Susret je s dva gola u završnici prvog poluvremena riješio Cristiano Ronaldo (38, 42). Prvi gol postigao je snažnim udarcem s ruba kaznenog prostora nakon proigravanja Morate, a drugog odlično se snašavši pred gostujućim golom nakon udarca iz kuta.

Hrvatski reprezentativni veznjak Marko Rog odigrao je čitav susret za Cagliari koji je ostao 11. s 10 bodova, dok je Juventus skočio na drugo mjesto sa 16 bodova, jednim manje uz utakmicu više od vodećeg Milana.

Ranije u subotu Spezia i Atalanta su igrale 0:0. Gosti iz Bergama napadali su čitavim tijekom susreta, u 57. minuti su bili uvjereni kako su napokon probili bunker domaćih kada je Gosens zatresao mrežu, no pregledom snimke ustanovljeno je kako je asistent Zapata bio u minimalnom zaleđu, pa je dvoboj okončan podjelom bodova. Hrvatski reprezentativni veznjak Mario Pašalić odigrao je drugo poluvrijeme za Atalantu kod koje je Boško Šutalo ušao u igru u 88. minuti, dok je Martin Erlić odigrao čitav susret u obrani Spezije.

Atalanta je sada šesta s 14 bodova, koliko imaju i četvrti Napoli, peta Roma i sedmi Lazio, dok je Spezia 12. s devet bodova.

U prvoj subotnjoj utakmici Lazio je kao gost svladao Crotone s 2:0 (1:0). Strijelci za rutinsku pobjedu rimskog sastava u utakmici igranoj po jakoj kiši bili su Immobile (21) i Correa (58).