DOMINACIJA

Juniori Dinama osvojili Kup, a Oršić dijeli drugo mjesto najboljih strijelaca Europske lige

Marino Medak

Nove dobre vijesti stižu za klub iz Maksimirske 128. Kao da osvajanje duple krune nije dovoljno, Modri nastavljaju s novim uspjesima na svim poljima.

28.05.2021. u 17:38

UEFA Europska liga objavila je na službenoj web stranici listu najboljih strijelaca u sezoni 2020./21., a prvi vrhu se nalazi i Mislav Oršić.

Igrači su poredani po broju postignutih golova, a u slučaju istog broja prednost imaju prvo po broju asistencija, a zatim po najmanjem broju odigranih minuta.

Prvo mjesto na listi dijele četvorica igrača koji su postigli svaki po sedam pogodaka, a to su: Gerard Moreno (Villarreal), Pizzi (Benfica), Borja Mayoral (Roma) i Yusuf Yazıcı (LOSC Lille).

Na drugo mjesto ljestvice s postignutih šest pogodaka smjestio se Mislav Oršić.

Edin Džeko (Roma)

Na ukupnoj je listi strijelaca mjesto s četiri postignuta pogotka dobio Bruno Petković, po dva gola postigli su Iyayi Believe Atiemwen i Lovro Majer te po jedan Joško Gvardiol, Lirim Kastrati i Luka Ivanušec. Dinamo je od početka grupne faze do četvrtfinala natjecanja postigao ukupno 17 pogodaka.

Osim toga, valja zabilježiti još nešto, a to je da su juniori Dinama pod vodstvom trenera Joze Bandića osvojili su trofej za pobjednika Hrvatskog nogometnog kupa. Modri su u finalu u Karlovcu svladali Osijek boljim izvođenjem jedanaesteraca. Nakon 90 minuta igre rezultat je bio 0:0, a Dinamo je nakon jedanaesteraca slavio 5:4.

Vremena za odmor i slavlje nema puko, jer vrlo brzo kreću pripreme, pa nova sezona, a da ne govorimo o Euru kojo je "pred vratima".