SVLADALI MLADOST

Jug AO prvi finalist Kupa Hrvatske

bl/h

Vaterpolisti dubrovačkog Juga Adriatic osiguranja postali su prvi finalisti ovogodišnjeg izdanja Kupa Hrvatske, nakon što su u srijedu u Zagrebu u prvom polufinalnom dvoboju završnog turnira svladali Mladost s 12:9 (2:2, 5:5, 3:0, 2:2).

07.12.2022. u 19:39

Polovicu pogodaka za pobjednike, čak njih šest, postigao je Loren Fatović. Četiri puta je mrežu pogodio Marko Žuvela, a po jednom su se u strijelce upisali Maro Joković i Matias Biljaka. Toni Popadić je obranio 11 od 18 udaraca.

Najbolji strijelac Mladosti bio je David Mijić s tri gola. Po dva su postigli Maroje Gluhaić i Marko Jelača, a po jedan Dario Rakovac i Ivan Vrbnjak. Jerko Jurlina je imao šest obrana.

Dubrovčani su opravdali ulogu favorita, iako je momčad pod vodstvom Zorana Bajića u drugoj četvrtini imala dva gola prednosti (6:4). No, nakon minute odmora, koju je zatražio Vjekoslav Kobešćak, Dubrovčani su zaredali s tri pogotka. Na poluvremenu je rezultat bio 7-7.

No, u trećoj četvrtini Mladost je ostala bez pogotka pa je Jug AO serijom 4:0 došao do nedostižne prednosti. Zagrebačka momčad je u zadnje tri minute uspjela ublažiti poraz.

Dubrovčani će se za prvi trofej u novoj sezoni boriti protiv pobjednika dvoboja splitskog Jadrana i šibenskog Solarisa. Finale na bazenu uz Savu na rasporedu je u četvrtak, s početkom u 19 sati.