NBA

Jazz nadmoćan nad Trail Blazersima, Bogdanović ubacio 11 koševa; Zubac bolji od Šarića

bl/h

Košarkaši Utah Jazza pobijedili su Portland Trail Blazerse sa 122:103 uz 11 koševa hrvatskog košarkaša Bojana Bogdanovića.

09.04.2021. u 09:13

Bila je to već 23. uzastopna domaća pobjeda Utaha, što je novi rekord franšize.

Jazzeri su otvorili godinu domaćim porazom od Phoenixa 95:106, a potom nanizali 23 domaće pobjede. Do ove sezone rekord im je iznosio 20 pobjeda.

Bogdanović i društvo utakmicu su prelomili u trećoj četvrtini koju su dobili sa 21 košem razlike (40:19) nadoknadivši zaostatak iz prvog poluvremena (53:56).

"Bila je ovo utakmica koju smo morali dobiti," kazao je Donovan Mitchell koji je s 37 koševa predvodio domaću momčad.

"Nismo smjeli prekinuti seriju," dodao je.

Još pet igrača Utaha je imalo dvoznamenkasti broj koševa, a među njima i Bojan Bogdanovic koji je za 28 minuta ubacio 11 koševa uz šut 4-13 iz igre, pri čemu je trice gađao 2-5. Dodao je i pet koševa, te po jednu asistenciju i ukradenu loptu. Damian Lillard je predvodio Portland s 23 koša, dok je CJ McCollum dodao 19 koševa.

U okršaju klubova u kojima igraju hrvatski košarkaši Ivica Zubac i Dario Šarić, LA Clippersi su porazili Phoenix Sunse sa 113:103.

Bila je to važna pobjeda Clippersa u borbi za drugo mjesto na Zapadu koje drže upravo Sunsi. Utakmica je imala intenzitet doigravanja, što i potvrđuju tri tehničke, dva namjerna prekršaja, te dva izbacivanja u posljednje 24 minute.

Clipperse su do pobjede predvodili Paul George s 33 koša i sedam skokova, te Kawhi Leonard s 27 koševa, pet skokova i pet asistencija.

"Bila je to prava natjecateljska utakmica, natjecali smo se i borili se. Dobro smo odgovorili izazovu," kazao je trener Clippersa Tyronn Lue.

Ivica Zubac je za Clipperse za 24 minute upisao sedam koševa uz šut iz igre 3-4, dodavši pet skokova.

Kod gostiju najefikasniji su bili Devin Booker s 24, Mikal Bridges sa 20, te Deandre Ayton s 18 koševa i 10 skokova. Dario Šarić za Sunse igrao 13 minuta postigavši dva koša uz šut 0-4 iz igre. Šarić je upisao i skok i ukradenu loptu.

Aktualni NBA prvaci Los Angeles Lakersi su izgubili na gostovanju kod Miami Heata sa 104:110.

Miami su predvodili Jimmy Butler sa 28 koševa i sedam skokova, dok je Victor Oladipo ubacio 18 koševa, ali je šest minuta prije kraja susreta napustio teren zbog ozljede koljena.

Kod Lakersa, koji su i dalje bez LeBrona Jamesa i Anthonyja Davisa, najefikasniji je bio Kentavious Caldwell-Pope s 28 koševa.