NBA LIGA

Jazz doživio težak poraz, Bogdanović zabio 12 koševa

ig/h

Vodeća momčad Zapadne konferencije NBA lige Utah Jazz upisala je domaći poraz od Portland Trail Blazersa 98:105, uz 12 koševa i četiri skoka hrvatskog košarkaša Bojana Bogdanovića.

13.05.2021. u 09:04

Bila je to peta uzastopna pobjeda, te deveta u zadnjih 10 susreta Portlanda koji lovi plasman među prvih šest na Zapadu kako bi direktno izborio doigravanje.

Naime, klubovi koji završe između 1. i 6. mjesta plasirat će se izravno u doigravanje, dok će rangirani od 7. do 10. igrati doigravanje, za posljednje dvije ulaznice u svakoj konferenciji. Portland je trenutačno peti na Zapadu, dok je Utah na vrhu konferencije.

Utah je dobio prvu četvrtinu 31:24, gosti su uzvratili u drugoj dionici (35:25), a potom su dobili i treću četvrtinu (25:20). Na ulazu u zadnji period igre Portland je imao +8 (84:76), vrlo brzo je pobjegao na 12 koševa razlike (90:78), a četiri minute prije kraja i na velikih +16 (97:81) nakon čega je pitanje pobjednika bilo razriješeno.

Goste su do pobjede predvodili Damian Lillard s 30 koševa, CJ McCollum s 26, Carmelo Anthony s 18 koševa, te Jusuf Nurkić s 11 poena i 15 skokova.

U domaćim redovima najefikasniji su bili Jordan Clarkson s 29 koševa i Rudy Gobert s 15 poena i 20 skokova. Bojan Bogdanović je za 34 minute provedene na parketu zabio 12 koševa uz šut 5:14 iz igre pri čemu je promašio svih pet pokušaja za tri poena. Upisao je i četiri skoka, ali i četiri izgubljene lopte.

"Nisam bio u pravom modu, Clarkson je praktički bio jedini napadački raspoložen", kazao je hrvatski reprezentativac nakon utakmice.

Od hrvatskih NBA košarkaša sinoć je bio aktivan još samo Luka Šamanić, koji je u porazu San Antonija od Brooklyna 116:128 igrao nepunih pet minuta. Pritom je postigao dva koša i "ukrao" jednu loptu.

U pobjedničkim redovima najefikasniji je bio Landry Shamet s 21 košem, međutim svakako je važnija vijest povratak Jamesa Hardena nakon što je propustio 18 utakmica.

Harden je na parketu proveo 26 minuta prikupivši 18 poena, 11 asistencija i sedam skokova za Netse. Kevin Durant je dodao 14 koševa, te po sedam skokova i dodavanja.

Kod Spursa najefikasniji su bili DeMar DeRozan s 21 košem, te Dejounte Murray i Patty Mills s po 15 koševa.

Atlanta Hawksi su na svom parketu pobijedili Washington Wizardse 120:116 osiguravši doigravanje. Hawksi su nadoknadili 13 koševa razlike ostvarivši pobjedu koja im je osigurala mjesto u doigravanju nakon 2017.

Najbolji strijelac kod domaćina bio je Trae Young s 33 koša, osam skokova i devet asistencija. Bogdan Bogdanović je zabio 20, a John Collins 18 koševa pri čemu i odlučujuću tricu 24 sekunde prije kraja.

Russell Westbrook postigao je 34 koša i dodao 15 asistencija, ali to nije bilo dovoljno da spriječi novi poraz Wizardsa.

Aktualni prvaci Los Angeles Lakersi ostvarili su važnu pobjedu protiv Houstona (124:122) u borbi za direktan plasman u doigravanje.

Ponovo nije bilo ozlijeđenih LeBrona Jamesa i Anthonyja Davisa, a pobjedu Lakersima donio je Kyle Kuzma košem 6.9 sekundi prije kraja.

Kuzma je na koncu zaključio utakmicu s 19 koševa, 10 skokova i sedam asistencija. Talen Horton-Tucker zabio je 23 koša uz 10 asistencija, a Andre Drummond 20 koševa i 10 skokova.

Kod Houstona najefikasniji su bili Armoni Brooks i Kelly Olynyk s po 24 koša.

Sedmoplasirani Lakersi zaostaju za Dallasom i Portlandom i trebali bi završiti na barem šestom mjestu kako bi izbjegli play-in rundu Zapada.