SVJETSKO PRVENSTVO U RUSIJI

IZNENAĐENJE U ROSTOVU Švicarska s Brazilom odigrala 1:1

mjš/h

U susretu 1. kola E skupine Svjetskoga prvenstva nogometaši Brazila i Švicarske su u nedjelju u Rostovu odigrali 1-1 (1-0).

17.06.2018. u 22:46

Prvu prigodu na utakmici imali su Švicarci, u 3. minuti Shaqiri je proigrao Džemailija, koji iz lijepe situacije loše puca.  Brazil je zaprijetio u 12. minuti. Neymar je uz korner-liniju "zakuhao" situaciju te je uposlio Paulinha, koji sa  pet metara puca pored gola.

No, Brazil i "bez igre" uspijeva povesti. U 20. minuti Coutinho je odlično plasiranim udarcem sa 18 metara pogodio mrežu.

Nakon vodstva Brazilci su prepustili inicijativu Švicarskoj, a "ziheraška" igra im se osvetila početkom drugog poluvremena, odnosno u 50. minuti. Shaqiri je odlično izveo korner, a Steven Zuber glavom trese mrežu.

Izjednačujući gol Švicaraca "upalio je alarm" kod Brazila, no peterostruki svjetski prvaci djelovali su neuvjerljivo. U 70. minuti volej Coutinha sa 13 metara iskosa otišao je pored gola, a u 88. Neymar puca glavom ravno u vratara Sommera.

U sudačkoj nadoknadi (90+1) prvo je Firmino pucao glavom, ali odlično brani Sommer. Odmah nakon toga Miranda je iz dobre situacije raspalio pored gola. I na kraju (90+6) nakon gužve u kaznenom prostoru udarac Renata Augusta uspio je blokirati Schaer.

Nakon kiksa Argentine i Njemačke na startu SP-a, pridružili su im se i nogometaši Brazila, koji važe za najvećeg favorita.

Ranije je u ovoj skupini Srbija u Samari pobijedila Kostariku sa 1-0 golom Aleksandra Kolarova iz slobodnog udarca u 56. minuti. U 2. kolu 22. lipnja igraju Brazil - Kostarika, te Švicarska - Srbija.