SENZACIJA

IZBACILI ST ETIENNE Francuski četvrtoligaš izborio plasman u četvrtfinale Francuskog kupa

bkk/h

Nogometaši Monaca i četvrtoligaša Bergerac Perigorda izborili su plasman u četvrtfinale francuskog nogometnog Kupa.

30.01.2022. u 22:55

Monaco je u okršaju dvaju prvoligaša kao gost pobijedio Lens s 4:2, dok je Bergerac Prigord priredio senzaciju izbacivši St Etienne s 1:0.

Momčad iz Kneževine je sjajno ušla u susret protiv Lensa. Gosti su već nakon pola sata vodili s 3:0 golovima Wissama Ben Yeddera (18), Jeana Lucasa (27) i Sofianea Diopa (29).

Lens je u posljednjim trenucima prvog dijela smanjio preko Wesleyja Saida, a domaćin se vratio u život u 53. minuti kada je Arnaud Kalimuendo-Muinga smanjio na 2:3. Pitanje pobjednika razriješio je Ben Yedder svojim drugim golom u 88.  minuti.

U drugom susretu klub iz Bergeraca, grada s 26.000 stanovnika na jugozapadu Francuske, je do najvećeg uspjeha u povijesti kluba stigao golom Romaina Escrapita u 76. minuti. Ovo je drugi prvoligaš kojeg je Bergerac izbacio na putu do četvrtfinala, u 2. kolu porazili su Metz boljim izvođenjem jedanaesteraca.

Među osam najbolji plasirao se još jedan četvrtoligaš, Versailles 78 0:1 nakon što je u subutu na gostovanju kod drugoligaša Toulousea slavio s 1:0.

Četvrtfinale su izborili i Nantes, Marseille, Amiens, te Bastija, a posljednjeg sudionika četvrtfinala doznat ćemo u ponedjeljak kada se sastaju Paris Saint-Germain i Nica.