BUNDESLIGA

Ivica Olić debitirao porazom, HSV kod kuće "pao" protiv Kölna

Direktno.hr

31.01.2015. u 18:28

Ivica Olić u svojem je novom mandatu u HSV-u debitirao porazom. U 18. kolu njemačkoga nogometnog prvenstva, prvom nakon zimske pauze, Hamburger je u subotu na svom terenu pokleknuo protiv Kölna, koji je slavio sa 2-0. Olić je samo dan ranije stigao u HSV iz Wolfsburga, a u svojoj je premijeri propustio realizirati dvije prilike, u 21. i 58. minuti.

Oba je pogotka za Köln postiogapo Marcel Risse (62., 78.). HSV ove sezone ima samo četiri pobjede i još je uvijek blizu zone ispadanja.

Oliću je ovo drugi mandatu u momčadi iz Hamburga, za koju je uspješno igrao od siječnja 2007. do srpnja 2009. godine.

Schalke i Borussia Mönchengladbach, koji se bore za plasman u Ligu prvaka, upisali su pobjede. Schalke je svladao Hannover 1-0 pogotkom Marca Högera u 32. minuti, dok je Borussia u gostima bila bolja od Stuttgarta, također sa 1-0, strijelac je bio Patrick Herrmann u 71.

U petak je drugoplasirani Wolfsburg na svom terenu nadigrao vodeći Bayern sa 4-1, nanijevši mu prvi poraz u sezoni.

Večeras igraju Bayer Leverkusen i Borussia Dortmund, a u nedjelju se sastaju Werder – Hertha te Augsburg – Hoffenheim.