ELIMINIRALI BAYER I KOPENHAGEN

Inter i Manchester United polufinalisti Europske Lige

mn/h

Inter Milan je u ponedjeljak postao prvi polufinalist Europske lige nakon što je u Düsseldorfu u utakmici četvrtfinala s 2:1 svladao njemački Bayer Leverkusen.

10.08.2020. u 23:11

Inter je došao u vodstvo u 15 minuti pogotkom Barelle, a Lukaku je šest minuta kasnije povećao na 2:1. Jedini strijelac za Bayer bio je Havertz u 24. minuti.

Ovo četvrtfinale se igralo u posebnom formatu ove godine zbog pandemije korona virusa, ne igraju se uzvrati i polufinaliste  odlučuje jedna utakmica

Inter se čvrsto postavio na početku utakmice, ali nakon prvih par minuta Bayer se priključuje, ali bez konkretnijih udaraca. U šestoj minuti lopta je od vratara Intera u dva tri poteza došla do vrata Bayera Hradeckog, ali ništa nije bilo od toga.

Inter dolazi u vodstvo u 15. minuti kada se Lukaku našao u kaznenom prostoru i njegov pokušaj udarca prema golu odbijen je prema  Barelli koji zabija za 1:0. Pet minuta kasnije Inter opet ima priliku za gol, Martinez se probija s desne strane, dodaje Barellu, ali ništa od pogotka.

Lukaku u 20. minuti povećava na 2:0. U kaznenom prostoru dočekao je loptu koju mu je dobacio Ashley Young. Tri minute kasnije Lukaku opet ima priliku za gol, no Hradecky ga je pročitao.

Minutu kasnije Bayer smanjuje na 2:1 iz situacije koja nije nalikovala na priliku, no mrežu Intera zatresao je Havertz. U 26. minuti sudac dosuđuje kazneni udarac za Inter zbog igranja rukom Sinkgravena u kaznenom prostoru, ali je naknadnom kontrolom VAR-a ipak poništio tu odluku.

U 65.minuti Hradecky "skida" zicer  Sanchezu koji je ušao u igru umjesto Martineza. I Bayer ima priliku, Havertz u 78. minuti puca pored vrata Handanoviča.

Pred kraj utakmice, Lukaku je imao se zaletio do suparničkih vrata ali je pucao pored,  a u 89. minuti na Eriksenu je suđen penal, ali je sudac nakon pregledavanja VAR-a opet poništio odluku.

Manchester United u polufinalu nakon produžetaka

Manchester United plasirao se u polufinale Europske lige nakon što je u utorak poslije produžetaka s 1:0 svladao Kopenhagen u Kolnu.

Manchester je do pobjede došao iz kaznenog udarca koji je dosuđen u produžetku u 95. minuti nakon prekršaja Bjellanda, a precizan s bijele točke bio je Bruno Fernandes.

Manchester United je sporo ušao u utakmicu s dosta dodavanja. U devetoj minuti Rashford puca s 30 m prema golu, ali ništa od toga. Kopenhagen se pokazuje kao ozbiljan suparnik i vrši ozbiljan pritisak na terenu.

Obje momčadi imaju prilika, ali ništa nije ozbiljno. U 17. minuti Stage ima priliku za Kopenhagen, ali promašuje.

Manchester  ima priliku za pogodak, u 28. minuti Bruno Fernandes puca prema golu, no neprecizan je.

U 33. minuti Greenwood puca s ruba kaznenog prostora, ali Bjelland izbacuje loptu. u 45 minuti Rashford ima priliku za gol, ali Johansson brani. U sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena Greenwood je zabio, no gol je poništen nakon što je VAR-om utvrđeno da se radilo o zaleđu.

U drugom poluvremenu  Manchester United ponovno dolazi do većeg posjeda lopte iako se Kopenhagen ne predaje. U 61. Rashford ima priliku za gol, ali je ne uspijeva realizirati. Pet minuta kasnije Manchesteru je zaprijetio Oviedo, ali rezultat i dalje ostaje 0:0.

Nakon što je regularni dio završio bez pogodaka, utakmica odlazi u produžetak i u 95. minuti Bjelland radi prekršaj na Martialu u kaznenom prostoru, sudac dosuđuje jedanaesterac i nakon provjere VAR-om odluka je potvrđena. Bruno Fernandes dovodi Manchester United u vodstvo. Nakon toga Kopenhagen se nije uspio vratiti u igru.