POSTOJI LI NADA?

Idući Dinamov protivnik u Ligi prvaka dobio Barcelonu: Modri zaljepljeni za dno

aks/h

U srijedu su se tijekom trećeg dana prvog kola Lige prvaka susreli Dinamov sljedeći protivnik Monaco šokirao je te je nadigrao Barcelonu s 2:1.

20.09.2024. u 07:32

Idući suparnik zagrebačkog Dinama u Ligi prvaka, Monaco priredio je iznenađenje porazivši u susretu prvog kola Barcelonu sa 2:1. Loše je počelo za Barcelonu. Gosti su već u 10. minuti ostali s igračem manje. Vratar Marc-Andre ter Stegen krivo je dodao, a Minamino je "ukrao" loptu, nakon čega ga je Eric Garcija kao zadnji igrač obrane oborio zaradivši isključenje.

Samo šest minuta kasnije Maghnes Akliouche nakon solo prodora zabio je za 1:0. Barcelona je uspjela izjednačiti u 28. minuti preko Laminea Yamala. Momčad iz Kneževine do nove je prednosti stigla u 72. minuti. Vanderson je uputio sjajnu, dugu loptu do Georga Ilenikhene koji je izbio sam ispred Barcina vratara i lijepo pogodio za 2:1.

Ilenikhena je u 80. minuti mogao potvrditi pobjedu domaćina, ali je loše pucao. Dvije minute kasnije odličnu priliku je imao i Folarin Balogun, ali je Ter Stegen obranio. U 86. minuti nizozemski sudac Allard Lindhout je dosudio kazneni udarac za Monaco nakon starta Martineza nad Balogunom, ali je nakon asistencije VAR-a promijenio odluku. Do kraja susreta Španjolci su pokušali izboriti remi, ali nisu uspjeli.

Dinamo na začelju

Nakon prvog kola novog izdanja nogometne Lige prvaka na vrhu ljestvice nalazi se Bayern Munchen, dok je na posljednjem, 36. mjestu zagrebački Dinamo. Bayern predvodi skupinu od 15 klubova s tri boda, a Bavarci imaju uvjerljivo najbolju razliku pogodaka zahvaljujući 9:2 trijumfu protiv "Modrih".

Nakon otkaza, Jakiroviću će Dinamo isplatiti pozamašnu svotu: Evo koliko je eura u pitanju

Na drugom mjestu je Celtic koji je sa 5:1 porazio Slovan iz Bratislave, a treći je Bayer Leverkusen nakon 4:0 gostujućeg slavlja protiv Feyenoorda. Pobjede u prvom kolu ostvarili su i Liverpool, Real Madrid, Benfica, Monaco, Aston Villa, Atletico Madrid, Brest, Sparta Prag, Borussia Dortmund, PSG, Juventus i Sporting.