EUROPSKE KVALIFIKACIJE

Hrvatski suci signalizirali VAR za preokret Kazahstana u Finskoj: Pogledajte penal koji su dosudili

hk

Nogometna reprezentacija Kazahstana preokretom je došla do pobjede na gostovanju u Helsinkiju svladavši Finsku s 2:1 u utakmici osmog kola skupine H kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2024. godine.

18.10.2023. u 08:23

Domaća reprezentacija je povela u 28. minuti pogotkom Roberta Taylora. U 77. minuti Baktijor Zajnutdinov precizno je izveo kazneni udarac za 1:1. Dosuđen je poslije intervencije VAR-a, u kojem su sjedili hrvatski suci Ivan Bebek i Mario Zebec. Zajnutidinov je postigao pogodak i za konačnih 2:1 u 89. minuti.

EPA/Kimmo Bandt

Detalje oko kaznenog udarca pogledajte OVDJE

Probili se na treće mjesto

Kazahstanci su došli do pete pobjede i s 15 bodova se probili na treće mjesto iza Slovenije i Danske koje imaju po 16 bodova, ali i utakmicu manje.

Argentina upisala novu pobjedu, Brazil uz jako blijedu igru ostao bez Neymara

Finska je nakon četiri pobjede u prvih pet nastupa doživjela treći uzastopni poraz i sa 12 bodova pala na četvrtu poziciju. Peta je Sjeverna Irska sa šest bodova, a na dnu ljestvice je San Marino bez bodova i s gol-razlikom 0:24.