ENGLESKA – HRVATSKA 2-1

Hrvatska vrlo dobra, Englezi do pobjede s bijele točke

Direktno.hr

10.10.2014. u 20:00

Vrlo dobra, napadačka igra, mnoštvo šansi i tehnički dopadljiva igra ipak nisu bili dovoljni da mlada hrvatska reprezentacija dohvati barem remi u gostima protiv Engleske. U prvoj utakmici doigravanja za plasman na Europsko prvenstvo domaći su na stadionu u Wolverhamptonu slavili sa 2-1 preokrenuvši rano vodstvo Hrvata. Pobjedu su dograbili pet minuta prije kraja pogotkom iz jedanaesterca. Uzvrat je u utorak u 18 sati u Vinkovcima.

Hrvatska je povela u 13. minuti nakon što je Livaja udarcem glavom iskoristio Bradarićev ubačaj s lijeve strane. Pokušavali su se Englezi brzopotezno vratiti u igru, pritisnuli suparničku obranu pa je tako lijevi branič Manchester Uniteda, Luke Shaw, protutnjio lijevom stranom, snažno pucao, ali je Livaković odbio loptu u - stativu. Pokušao je nešto kasnije i Redmond dalekometnim projektilom kojega je vrlo dobri Livaković jedva izbio iz rašlji...

No, i Hrvati su nadirali prema Butlandovim vratima, Ćorić je sa 15 metara poslao loptu malo pored vrata da bi ju nešto kasnije, nakon akcije Pjace i Pavičića, sa 18 metara lansirao tik iznad grede.

Domaći su ipak dohvatili izjednačenje u 57. minuti. Berahino je zavrnuo loptu s lijeve strane, a Kane ju glavom s pet metara pored Bradarića proslijedio u mrežu. Pobjedu je osigurao „sveprisutni“ Berahino. Sjurio se u kazneni prostor, na loptu je krenuo i vratar Livaković. No, engleski ju je napadač dohvatio prije, naš ga vratar pritom dodirnuo rukama, a sudac pokazao na bijelu točku. Kazneni je udarac izveo sam Berahino i zakucao za 2-1.

Sudeći prema zbivanjima u Wolverhamptonu, u utorak nas u Vinkovcima čeka zanimljiva, atraktivna i neizvjesna utakmica.

Prva utakmica doigravanja za plasman na EP

ENGLESKA: Butland – Keane (46. Dier), Moore, Gibson, Shaw – Hughes (56. Ince), Forster-Caskey; Redmond, Carroll, Berahino – H. Kane

HRVATSKA: Livaković – Župarić, Datković, Mitrović, Milić (89. Miloš) – Bradarić, Pavičić; Pjaca, Ćorić (63. Pašalić), Rebić – Livaja (70. Bagarić)

STRIJELCI: 0-1 Livaja (13.), 1-1 Kane (57.), 2-1 Berahino (85. – 11m)