SVJETSKI KUP - VATERPOLO

Hrvatska vodila s pet razlike, pa izgubila od Talijana

ts/h

Hrvatska vaterpolska reprezentacija izgubila je u 3. kolu kvalifikacija Svjetskog kupa u Zagrebu od Italije s 13:14 (4:2, 4:4, 4:4, 1:7).

11.03.2023. u 20:21

Izabranici Ivice Tucka izgubili su na nevjerojatan način od Italije jer su osam minuta prije kraja vodili s čak pet golova razlike, a onda je uslijedila zadnja četvrtina, vjerojatno najgora u povijesti naše vaterpolske reprezentacije.

Hrvatska je puno bolje otvorila utakmicu, poveli su s 3:0, a u drugoj četvrtini Barakude imaju prednost od 6:3. Hrvatska je zadržala dobru igru i nakon tri četvrtine vodila je s 12:7 i činilo se da će lako ubilježiti i treću pobjedu. No, u zadnjoj četvrtini uslijedio je rijetko viđeni preokret Talijana, koji su ne samo nadoknadili pet golova razlike, već i pobijedili, dobivši četvrtinu s nestvarnih 7:1.

Kod Hrvatske je četiri gola postigao Jerko Marinić Kragić, tri je dodao Andrija Bašić, a dva Konstantin Harkov, dok je Marko Bijač imao 11 obrana. Talijane je s tri gola predvodio Luca Marzialli.

Hrvatska sada ima dvije pobjede i poraz, kao i Amerikanci i Mađari, dok vode Talijani sa sve tri pobjede. Plasman u završnicu ostvarit će tri prvoplasirane selekcije.